Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

PCO S.A. i RAFAEL podpisują memorandum o porozumieniu w sprawie kooperacji przy produkcji systemu optoelektronicznego TOPLITE

Izraelski Rafael podpisał z polskim PCO S.A. memorandum o porozumieniu w sprawie wspólnej produkcji systemu optoelektronicznego TOPLITE w ramach spodziewanego przetargu na modernizację polskich śmigłowców uderzeniowych Mi-24.

Ten etap jest kontynuacją współpracy obydwu firm rozpoczętej w 2011 roku, która zaowocowała dostawą systemów optoelektronicznych dla śmigłowców Głuszec.

PCO  S.A. stanie się ten sposób jedynym dostawcą TOPLITE dla odbiorców z Polski. Na mocy tego porozumienia PCO S.A. będzie częścią łańcucha dostaw dla innych programów Rafaela. System  optoelektroniczny TOPLITE jest całkowicie zintegrowany z pociskami SPIKE produkowanymi przez inną firmę należącą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej – Mesko S.A. System ten uzupełni ofertę produkowanych przez PCO urządzeń, stanowiąc wyspecjalizowane rozwiązanie dla lotnictwa.

Rodzina systemów optoelektronicznych (EOS) Toplite to zaawansowane, wieloczujnikowe, wielozadaniowe, doskonale stabilizowane rozwiązanie do zastosowań w dziedzinie bezpieczeństwa wewnętrznego i obronności. Służy do różnych zastosowań na różnych platformach do gromadzenia informacji / danych wywiadowczych, obserwacji, rozpoznania i kierowania uzbrojeniem (EO/ISR). Dojrzały, sprawdzony i użytkowany przez wszystkie rodzaje sił zbrojnych w ponad 20 krajach, Toplite EOS zawiera do sześciu urządzeń służących do wykrywania, identyfikacji i wskazywania celów w jednym, uszczelnionym module, który zawiera czujniki, urządzenia elektroniczne, zaawansowany układ śledzący i podukład stabilizacji. Toplite EOS umożliwia automatyczne lub ręczne obserwowanie i śledzenie celu za pomocą zaawansowanego zestawu złożonego z urządzenia służącego do kierowania, zapewnienia świadomości sytuacyjnej i przetwarzania obrazu. Toplite EOS wywodzi się z zasobnika celowniczo-nawigacyjnego Litening, dlatego też korzysta ze wszystkich najnowszych osiągnięć opracowanych dla wiodącego na świecie systemu celowniczego. Toplite EOS ma duży potencjał rozwoju, umożliwiający jego użytkowanie przez wiele lat w zmieniającym się środowisku operacyjnym. Ten potencjał wzrostu zostanie wykorzystany w technologiach zaawansowanej integracji czujników i unikatowego polepszenia obrazu.

Od ponad 40 lat PCO S.A. jest czołowym polskim producentem przyrządów obserwacyjnych i celowniczych dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Firma dostarcza wyposażenie dla czołgów, transporterów opancerzonych, śmigłowców, zestawów obrony powietrznej oraz osobiste wyposażenie żołnierza, produkowane samodzielnie z zastosowaniem techniki noktowizyjnej i termowizyjnej.

Działalność PCO S.A. obejmuje produkcję i sprzedaż przyrządów optoelektronicznych, urządzeń obserwacyjnych i celowniczych z zastosowaniem techniki laserowej, noktowizyjnej i termowizyjnej dla potrzeb wojska oraz innych służb mundurowych. Większość produktów firmy jest efektem własnych prac badawczo-rozwojowych. Produkty PCO S.A. są używane w różnych typach pojazdów wojskowych, jako indywidualne wyposażenie żołnierza oraz w lotnictwie. PCO S.A. należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc