Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

PCO S.A. dostarczy lornetki termowizyjne

28 kwietnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o przyjęciu oferty PCO S.A. w postępowaniu dotyczącym zakupu i dostaw dla Wojska Polskiego partii lornetek termowizyjnych.


Oferta warszawskiej firmy, należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A., była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Procedura zakupu została uruchomiona w czerwcu 2019 roku, a otwarcie ofert nastąpiło 27 marca. Wówczas okazało się, że jedynym oferentem jest właśnie PCO S.A. - jak się okazało, oferta przekraczała zakładany budżet. Zamawiający zaplanował przeznaczenie na zakup 7,3 mln złotych brutto, natomiast cena wynosiła 9 mln złotych. Jak się okazuje, Inspektorat Uzbrojenia znalazł brakujące środki, co skutkowało kwietniową decyzją o przyjęciu oferty. Podpisanie umowy nastąpi, najprawdopodobniej, w ciągu najbliższych dni.

Obecnie brak informacji o liczbie urządzeń przewidzianych do zakupu. PCO S.A. ma w swojej ofercie lornetkę termowizyjną NPL-1T, które jest zasilane przy pomocy czterech baterii typu AA. Dodatkowo istnieje możliwość podpięcia zasilania zewnętrznego o szerokim zakresie napięć. Lornetka jest przystosowana do współpracy z odbiornikami GPS, a także możliwością zapisu obrazu dzięki wbudowanej karcie pamięci. Co zaskakuje, to długość gwarancji – 84 miesiące.

(Łukasz Pacholski) Foto: PCO S.A.
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc