Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

PCO dostarczy przyrządy obserwacyjne i celownicze do ukraińskich wozów bojowych

W poniedziałek, 26 czerwca br doszło do podpisania umowy pomiędzy Przemysłowym Centrum Optyki S.A. (PCO S.A.), a ukraińską formą Ukrinmasz w sprawie dostarczenia przez stronę polską przyrządów obserwacyjnych i celowniczych, a także ich modernizacji. Na uroczystości był obecny m.in. sekretarz stanu MON Bartosz Kownacki.

- Ta współpraca musi być współpracą biznesową, dawać korzyści obydwu stronom – powiedział Bartłomiej Kownacki, który nazwał umowę kolejnym krokiem we współpracy zbrojeniowej Polski i Ukrainy. Wiceszef MON podkreślił, że sprzęt będzie wykorzystywany operacyjnie i to będzie najlepiej świadczyło o jego jakości.
W ramach umowy dostarczone zostaną przyrządy poprawiające widzenie w warunkach nocnych bez zdradzania własnej pozycji. Kontrakt jest efektem dwuletniej współpracy, którą poprzedziły testy i pokazy na Ukrainie przeprowadzone dla zakładów modernizujących uzbrojenie i na poligonach.
- Polska jednym z nielicznych krajów na świcie i w Europie, który wspiera nas w trudnych czasach walki z Rosją, nie tylko bronią, ale i technologią – powiedział dyrektor generalny ukraińskiej firmy Ukrinmasz Serhij Sliusarenko. Wartość umowy jest objęta tajemnicą. (SZP)

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc