Zaloguj

Orkany nadal bez serwisu systemów pokładowych

8 listopada 1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza poinformowała o unieważnieniu postępowań przetargowych dotyczących zamówienia usługi wsparcia technicznego dla systemów kierowania uzbrojeniem Tacticos oraz stacji kierowania ogniem STING EO.

W obu postępowaniach, ogłoszonych 30 sierpnia, zamawiający poszukiwał podmiotu, który zrealizowałby usługę w okresie 2019-2021. Była to kolejna próba w tym roku – poprzednia została unieważniona 18 czerwca. Tym razem, oba, postępowania zostały unieważnione decyzją z 20 września, powodem tego kroku był fakt, że w wyznaczonym terminie nie wpłynął żaden wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Obecnie Marynarka Wojenna posiada trzy okręty wyposażone w powyższe systemy – są to jednostki rakietowe typu Okran, które mają przejść kolejną modernizację. Dodatkowo nowsze wersje zostały zamontowane na pokładzie okrętu patrolowego Ślązak, który ma wejść do eksploatacji pod koniec listopada bieżącego roku. Brak serwisu, kluczowych, systemów może znacznie ograniczyć potencjał operacyjny powyższych okrętów.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Orkany nadal bez serwisu systemów pokładowych”

  1. .. jaki to problem... na wszystkich statkach i okrętach na świecie zajmuje się tym zatrudniona PO TO załoga oraz bioracy ZA TO pieniądze na okrągło pracownicy służb serwisowych - technicznych wojska...

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc