Zaloguj

Okrętowe kontrakty na wystawie Armija-2020

Jak podała agencja prasowa TASS oraz gazeta Wiedomosti podczas Międzynarodowego Forum Militarno-Technicznego Armija-2020 rosyjskie ministerstwo obrony podpisało kilka kontraktów dotyczących budowy i remontów okrętów dla WMF FR.

Z tych informacji medialnych wynika, że podpisane zostały umowy na budowę dwóch fregat rakietowych proj. 22350, ośmiu korwet rakietowych proj. 20380 i dwóch korwet proj. 20385 w stoczni Siewiernaja wierf’ z Sankt Petersburga, jednego okrętu podwodnego proj. 636 i kolejnego proj. 877 w petersburskiej stoczni Admirałtiejskije Wierfi oraz prawdopodobnie jednego trałowca proj. 12700 w stoczni Sriednie-Niewskij sudostroitielnyj zawod z miejscowości Pontonnyj koło Sankt Petersburga. Ponadto podpisano uzupełniające kontrakty dotyczące modernizacji krążownika atomowego Admirał Nachimow proj. 11442M realizowanej przez stocznię Siewmasz w Siewierodwińsku oraz jednego z atomowych okrętów podwodnych proj. 971 Floty Północnej za którą odpowiada stocznia Zwiezdoczka zlokalizowana również w Siewierodwińsku.

Łącznie podczas szóstej edycji wystawy Armija odbywającej się w centrum wystawienniczo-kongresowym Patriot w Kubince pod Moskwą podpisano 41 kontraktów dotyczących zakupów uzbrojenia i sprzętu wojskowego na łączną kwotę 1,16 biliona rubli (57,8 mld złotych).

(Andrzej Nitka) Foto: Andrzej Nitka
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Okrętowe kontrakty na wystawie Armija-2020”

  1. Rosja mimo kryzysu rośnie konsekwentnie w siłę a nasza marynarka nadal w opłakanym stanie technicznym( z kilkoma wyjątkami) oraz wieloletnio zaniedbywana i w większości kilkudziesięcioletnie jednostki ze znikomą wartoscią bojową do tego NDRy mimo że nowoczesne to bez odpowiednich systemów lotniczych z radarami wskazywania celów i nie wykorzystują pełnego zasięgu NSM-ów. Jak tak dalej pójdzie to będzie katastrofa w razie W. Gdzie zarzucone korwety Gawron, gdzie następcy okrętów typu Orkan o większych możliwościach, nowe okręty ratunkowe, podwodne, zaopatrzeniowe. Mamy poważne morskie interesy do ochrony jak rosnące w siłę porty i handel morski, gazoport, naftoport a w przyszłosci energetykę wiatrową, baltic pipe i inne. Kiedy resort obrony się obudzi i zacznie realnie dbać o rozwój MW i bezpieczeństwo kraju? Oby nie było za póżno.

  2. Ciekawe czy nasz MON zauważy bardzo słaby stan naszej Marynarki Wojennej i czy wreszcie zacznie porządnie ją modernizować a to jest w podstawowym interesie bezpieczeństwa państwa.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc