Zaloguj

Ogień na pokładzie przyszłego USS John F. Kennedy

Pech nie opuszcza US Navy. 20 lipca stocznia Newport News Shipbuilding, należąca do koncernu Huntington Ingalls Industries, poinformowała, że na pokładzie budowanego dla Departamentu Obrony lotniskowca, który będzie nosić nazwę USS John F. Kennedy, wybuchł pożar.

Do zdarzenia doszło w godzinach przedpołudniowych czasu lokalnego. Pracownicy znajdujący się na pokładzie zostali ewakuowani, a akcję gaśniczą zrealizowały grupy awaryjne stoczni – zgodnie z deklaracjami zarządu zakładu, ogień został ugaszony szybko i nie wyrządził znacznych szkód. Nie poinformowano o miejscu wybuchu pożaru, wiadomo jedynie o zadymieniu części pomieszczeń. Obecnie prowadzone jest dochodzenie mające wyjaśnić zdarzenie.

Przyszły USS John F. Kennedy został zwodowany w grudniu 2019 roku, a od lutego bieżącego roku rozpoczął się proces przekazywania gotowych pomieszczeń przyszłej załodze. Dotychczas harmonogram prac wyprzedzał kalendarz o około 4 miesiące. Nie wiadomo, czy pożar spowolni prace.

Stocznia Huntington Ingalls Industries Newport News Shipbuilding jest jedynym ośrodkiem w Stanach Zjednoczonych, gdzie budowane są lotniskowce. Obecnie prace prowadzone są przy przyszłym USS John F. Kennedy, a także bliźniaczym USS Enterprise. W przypadku tego drugiego, obecnie przygotowywane są pierwsze sekcje, które w bieżącym roku mają pozwolić na uroczyste położenie stępki w suchym doku.

(Łukasz Pacholski) Foto: Huntington Ingalls Industries
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc