Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Oficjalne otwarcie nowej linii montażowej F-16

23 kwietnia w Greenville odbyła się uroczystość formalnego otwarcia linii montażowej przeznaczonej do produkcji wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16V Fighting Falcon Block 70/72.

Nowa linia powstała poprzez przeniesienie wyposażenia, które wcześniej znajdowało się w zakładach Lockheed Martin w Fort Worth. Jako pierwsze mają powstawać egzemplarze zamówione przez Bahrajn, który zamówił swoje maszyny w czerwcu 2018 roku. W grudniu drugim klientem stała się Słowacja, a obecnie finalizowane są rozmowy międzyrządowe dotyczące podpisania umowy na sprzedaż ośmiu egzemplarzy przez Bułgarię. Kolejnymi chętnymi na F-16V pochodzące z Greenville mogą być Maroko oraz Tajwan. Obok nich, zakłady mają odpowiadać za przygotowywanie pakietów modernizacyjnych dla dotychczasowych użytkowników F-16 różnych wersji.

Przeniesienie linii montażowej samolotów rodziny F-16 Fighting Falcon z Fort Worth do Greenville było związane z potrzebą wygospodarowania przestrzeni dla rosnącego tempa produkcji F-35 Lightning II w Teksasie. Dzięki przeniesieniu, w Greenville powstanie ponad 400 miejsc pracy w przemyśle lotniczym.

Dotychczas klienci na całym świecie odebrali od producenta 4588 sztuk F-16 różnych wersji, spośród których około 3000 znajduje się w linii. Obok zakładów w Fort Worth powstawały na licencyjnych liniach montażowych w Belgii, Holandii, Turcji, Republice Korei.

(ŁP) Foto: Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc