Zaloguj

O obronności regionu Europy Wschodniej w Warszawie – relacja z konferencji

W dniach 6-7 listopada 2017 r. w Warszawie ma miejsce druga edycja międzynarodowej konferencji z zakresu bezpieczeństwa i obronności pt. „Eastern Europe Defence Week”, organizowana przez International Research Network, nad którą patronat objęło „Wojsko i Technika”.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele rządów i firm z kilkunastu krajów, włączając w to reprezentantów polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej, Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych oraz Polskiej Izby Producentów na Rzecz Obronności Kraju. Znaczą grupę uczestników stanowi też oficjele z NATO oraz Europejskiej Agencji Obrony. Swoje wystąpienia mieli także reprezentanci biznesu, m.in. z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, UkrOboronProm, czy Leonardo.

Tematyka konferencji skupiała się wokół dwóch głównych osi: geopolityki regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz polityk obronnych i zakupów uzbrojenia w państwach regionu. Prelegenci i paneliści poruszali zarówno sprawy ważne dla poszczególnych państw, jak np. zmiana podejścia Polski wobec sytuacji w regionie, czy przyszłość polityki obronnej Węgier, jak również dotyczące szerszego kontekstu, jak np. interoperacyjności wojsk państw Europy Wschodniej, czy zaangażowania Europejskiej Agencji Obrony w rozwój zdolności przemysłu zbrojeniowego.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc