Zaloguj

Nowy sprzęt pirotechniczny dla Straży Granicznej

Straż Graniczna otrzyma robota pirotechnicznego z Sieci Badawczej Łukasiewicz – Przemysłowego Instytutu Automatyki i Pomiarów PIAP. Fot. Łukasz Pacholski

10 grudnia Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach poinformował o rozstrzygnięciu przetargów i podpisaniu umów z podmiotami, które dostarczą Straży Granicznej działającej na terenie tego województwa sprzętu pirotechnicznego.


W ramach postępowania przetargowego, uruchomionego 24 sierpnia tego roku, zamawiający poszukiwał dostawcy robota pirotechnicznego, tarczy pirotechnicznej i zespołów narzędzi kontrolerskich (cztery komplety). Umowy zostały podpisane na początku listopada. Zestawy narzędzi za 16 tys. PLN netto dostarczy firma Rekord Rescue Sp. z o.o., tarczę pirotechniczną za 53 tys. PLN netto dostarczy JMD Daniel Technologie, natomiast dostawcą robota pirotechnicznego będzie Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP. Ma on kosztować 504 tys. PLN netto. Co ważne, w przypadku robota, była to jedyna oferta, która wpłynęła do zamawiającego.

Tarcza i komplety narzędzi miały zostać dostarczone do 16 listopada, a robot do 15 grudnia tego roku. Sprzęt trafi do Zespołu Interwencji Specjalnych Straży Granicznej działającego na terenie województwa śląskiego.


W przypadku robota mowa o urządzeniu o masie własnej dochodzącej do 50 kg, poruszającym się na gąsienicach. Ma on być wykorzystywany w różnych miejscach (teren zielony, zurbanizowany, pokład statku powietrznego lub innego pojazdu). W przypadku firmy Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP seryjnie produkowanym robotem tej klasy jest Gryf, który jest eksploatowany przez liczne jednostki Straży Granicznej, Policji i Sił Zbrojnych RP. Umożliwia on przenoszenie niebezpiecznych bądź podejrzanych elementów o masie do 15 kg, a pokładowe akumulatory pozwalają na bezpieczną pracę przez okres około dwóch godzin.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc