Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Nowy NSM dla Norwegii i Niemiec

21 czerwca Kongsberg poinformował o podpisaniu kontraktu uruchamiającego prace nad dostawą pocisków rodziny NSM dla Norwegii oraz Niemiec – umowa ma wartość 27 mln dolarów i zakłada początek, długofalowych, prac.

Kontrakt został zawarty pomiędzy producentem oraz norweską agencją zamówień wojskowych i stanowi pierwszą fazę prac, na które przewidziano rok. Powyższa umowa otwiera drogę do opracowana wersji przeznaczonej do odpalania z pokładów okrętów podwodnych, publiczna prezentacja koncepcji wersji NSM przeznaczonej do odpalania z wyrzutni kalibru 533 mm miała miejsce w 2014 roku na targach Balt-Military-Expo w Gdańsku. W przypadku obu państw mowa o wykorzystaniu na pokładach okrętów typu 212CD.

Przypomnijmy, na mocy międzyrządowego porozumienia, Niemcy oraz Norwegia zamówią sześć okrętów podwodnych 212CD (cztery dla Norwegii oraz dwa dla Niemiec), których dostawy mają rozpocząć się w połowie lat 20.. W ramach współpracy przemysłowej Kongsberg opracuje pocisk rakietowy, a także (we współpracy z Atlas Elektronik) systemy elektroniczne. Oba państwa są otwarte na współpracę międzynarodową, wśród potencjalnych kolejnych klientów wymienia się Holandię oraz Polskę.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc