Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Nowy klient na Super Tucano

16 października brazylijski koncern Embraer poinformował o podpisaniu kontraktu na sprzedaż sześciu turbośmigłowych samolotów bojowych A-29 Super Tucano, które trafią do nieujawnionego (obecnie) klienta.

Dostawa samolotów jest przewidziana na koniec 2018 roku i powiększa obecny portfel do 20 egzemplarzy. Czternaście sztuk jest obecnie produkowanych dla Mali, Mauretanii, Senegalu, a także (poprzez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych) dla Libanu. Z dużą dozą prawdopodobieństwa klientem na szóstkę samolotów są Filipiny, które wybrały brazylijską konstrukcję w międzynarodowym przetargu dotyczącym właśnie sześciu maszyn tej klasy. Oficjalne ogłoszenie werdyktu zapadło w lecie bieżącego roku.

Embraer A-29 Super Tucano jest dominatorem w segmencie turbośmigłowych samolotów bojowych oferowanych na światowych rynkach. Dotychczas wyprodukowano ponad 200 egzemplarzy, które trafiły do sił zbrojnych szesnastu państw świata – w ramach eksploatacji mają za sobą liczne godziny spędzone w realizacji zadań bojowych na obszarze Ameryki Południowej oraz Azji i Afryki. Także w przypadku Filipin można spodziewać się szybkiego wdrożenia do działań bojowych, co ma związek z walkami jakie toczą siły rządowe przeciwko fundamentalistom islamskim na południu kraju.

(ŁP) Foto: Siły Powietrzne Brazylii
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc