Zaloguj

Nowy hangar na terenie bazy lotniczej w Mińsku Mazowieckim

Summit Polska S.A. dostarczy nowy hangar typu lekkiego do bazy lotniczej w Mińsku Mazowieckim. Fot. Łukasz Pacholski

10 listopada 12. Terenowy Oddział Lotniskowy w Warszawie poinformował o rozstrzygnięciu postępowania przetargowego w sprawie zamówienia i budowy hangaru typu lekkiego na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim.

Nowy obiekt zbuduje firma Summit Polska S.A. i będzie kosztować 1 mln złotych brutto. Była to jedyna oferta w postępowaniu, które ogłoszono 9 lipca bieżącego roku – Summit Polska S.A. jest jedynym przedstawicielem firmy Norseman Structures Ins., będącej producentem konstrukcji i poszycia hangarów będących przedmiotem zamówienia.

Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia ma to być hangar typu lekkiego M-28 i będzie kolejnym tego typu obiektem na terenie 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim – obecnie jest ich około sześciu. Zamówienie kolejnego wynika z rosnących potrzeb operacyjnych, a także wzrostu znaczenia bazy dla Wojska Polskiego – obok eskadry samolotów myśliwskich MiG-29 jest domem dla coraz większej liczby śmigłowców.

Jednym z głównych zadań hangarów typu lekkiego jest zapewnienie ochrony przed warunkami atmosferycznymi samolotów (i śmigłowców) znajdujących się na dyżurach bojowych. Z tego też względu są stawiane na płytach postojowych w pobliżu dróg kołowania do pasa startowego. Zakup hangaru do bazy w Mińsku Mazowieckim jest pierwszym tego typu projektem od maja 2018 roku, kiedy Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej zamówił (u tego samego producenta) partię hangarów, które trafiły do baz lotniczych w Malborku, Mińsku Mazowieckim, Radomiu, Pruszczu Gdańskim oraz Leźnicy Wielkiej.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc