Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nowe szanse przed A-29 Super Tucano

Fot. Siły Powietrzne Brazylii

9 lipca media południowoamerykańskie poinformowały, bazując na źródłach zbliżonych do producenta oraz władz Urugwaju, że wkrótce może dojść do podpisania umowy dotyczącej sprzedaży do tego kraju sześciu turbośmigłowych samolotów bojowych Embraer A-29 Super Tucano.

Kontrakt ma mieć wartość około 100 mln USD i może zostać podpisany „wkrótce”. W strukturach lotnictwa wojskowego mają zastąpić obecnie eksploatowane i przestarzałe samoloty bojowe Cessna A-37 Dragonfly. Maszyny pozwolą na zwiększenie możliwości kontroli obszarów granicznych kraju.

Jak wskazują media południowoamerykańskie, kontrakt z Urugwajem może być początek nowego pasma sukcesów marketingowych programu A-29 Super Tucano na rynkach globalnych. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce dojdzie do podpisania (oczekiwanego) kontraktu na sprzedaż niewielkiej liczby A-29N Super Tucano do Portugalii – będzie to pierwszy sukces powyższej konstrukcji na terenie europejskich państw NATO. Co ciekawe drugim krajem sojuszu, które jest zainteresowane zakupem jest Królestwo Niderlandów – w tym przypadku mowa o następcach dla samolotów szkolno-treningowych Pilatus PC-7.

Dotychczas, w oparciu o dwie linie montażu ostatecznego, Embraer dostarczył odbiorcom na całym świecie ponad 200 seryjnych A-29 Super Tucano. Są eksploatowane przez kraje Ameryki Południowej, Azji oraz Afryki. W ciągu lat wielokrotnie były wykorzystywane do zadań bojowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc