Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Nowe satelity ISR Lockheed Martina

Lockheed Martin ujawnił fakt opracowywania nowego satelity ISR. Rys. Lockheed Martin.

13 kwietnia amerykańska korporacja Lockheed Martin poinformowała o fakcie opracowaniu nowej linii satelitów klasy ISR (Intelligence, Surveillance and Reconnaissance, pol. wywiad, obserwacja i rozpoznanie).

Satelity te mają wykorzystywać średniej przepustowości magistralę danych LM 400. Zgodnie z założeniami mają umożliwiać pododdziałom i oddziałom wojskowym śledzenie ruchomych celów nawet w trudnych warunkach i w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

System oparty ma być na sprawdzonych rozwiązaniach, dzięki czemu producent zapewnia o jego wysokiej sprawności. Otwarta architektura umożliwi łatwe modyfikowanie systemu, w zależności od wymagań klienta. Satelity te są zgodne z otwartymi standardami OMS i UCI, co umożliwi łatwą komunikację z platformami bojowymi oraz systemami zarządzania polem walki. Maksymalne zapotrzebowanie na energię elektryczną urządzeń pokładowych może sięgać 14 kW, zaś ich masa może dochodzić do 1,5 tony. Umożliwia to stosowanie szerokiej gamy czujników. Systemy pokładowe umożliwiają przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym (na pokładzie satelity) i kodowaną komunikację z powierzchnią Ziemi. Nowe satelity ISR mają być przy tym przystępne cenowo, co ma umożliwić ich szybką produkcję na znaczną skalę. Umożliwi to szybką budowę konstelacji satelitów, np. o uzupełniających się wzajemnie zdolnościach (poszczególne satelity różniłyby się np. zestawami czujników).

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc