Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Nowe pojazdy ratowniczo-gaśnicze bliżej Wojska Polskiego

21 marca 3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu partii pojazdów ratowniczo-gaśniczych przeznaczonych dla jednostek Wojska Polskiego.

W ramach jednego przetargu, ogłoszonego 15 stycznia, poszukiwano dostawców pojazdów czterech kategorii – lekkiego poligonowego samochodu ratowniczo-gaśniczego (2), lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego (3 i 5 w opcji kontraktowej), średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego (4 i 4 w opcji) oraz ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego ze zbiornikami o pojemności 5 i 10 metrów sześciennych (po jednym z opcją na dwa każdego typu). Według planów sprzęt ma trafić do dziesięciu jednostek Wojska Polskiego na terenie całego kraju.

Według planów cały zakup miał kosztować 9 mln złotych brutto (plus 2,8 mln złotych brutto w przypadku wykorzystania opcji). Ostatecznie oferty w poszczególnych kategoriach złożyły trzy firmy. W przypadku, połączonego, zakupu samochodów lekkich i poligonowych, o kontrakt będą walczyć Szybicki Sprzęt i Zabudowy Pojazdów Specjalistycznych Waldemar Szybicki (oferta na kwotę 1,4 mln złotych brutto) oraz Concept Sp. z o.o. (oferta na kwotę 1,6 mln złotych) – zamawiający zakładał przeznaczyć na to kwotę 1,3 mln złotych brutto. W przypadku samochodów ciężkich i średnich, jedyną ofertę złożyła firma Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., która za swoje usługi zażądała kwoty 8,5 mln złotych brutto (5,5 mln złotych za średnie i 3 mln złotych za ciężkie). W obu przypadkach przekraczają zakładany budżet (4,8 mln za średnie i 2,9 mln za ciężkie). Z tego też względu decyzje odnośnie przyszłości zapadną po analizie możliwości wydania wyższych kwot.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc