Zaloguj

Nowe okręty bliżej US Navy

28 października US Navy poinformowała o postępach prac przy nowych okrętach, które w najbliższych miesiącach mają zostać wcielone w szeregi amerykańskiej floty. W obu przypadkach mowa o jednostkach budowanych seryjnie.

Pierwszym z nich jest wielozadaniowy okręt podwodny USS Delaware, który jest osiemnastym przedstawicielem typu Virginia. Jednocześnie to także ostatnia jednostka wersji Block III, która charakteryzuje się m.in. przeprojektowaną dziobową częścią kadłuba, nowymi antenami stacji hydrolokacyjnej, a także zastosowaniem dwóch pionowych wyrzutni dla pocisków manewrujących wzorowanych na zastosowanych na okrętach typu Ohio. USS Delaware został zamówiony w grudniu 2008 roku i został zbudowany przez stocznię Huntington Ingalls Industries – 25 października został formalnie odebrany przez US Navy. Co ciekawe to dopiero drugi okręt w historii US Navy nazwany na cześć tego stanu.

Tego samego dnia, 25 października, swoje próby morskie z wynikiem pozytywnym zakończył także wielozadaniowy okręt desantowy USS Tripoli, druga jednostka typu America budowana dla US Navy. Okręt zbudowała stocznia Huntington Ingalls Industries w Pascagoula. Jest to drugi i jednocześnie ostatni przedstawiciel wersji Flight 0, która charakteryzuje się brakiem wewnątrzkadłubowego doku dla środków amfibijnych.

(ŁP) Foto: Huntington Ingalls Industries
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc