Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Northrop Grumman z umową serwisu pocisków Minuteman III

Northrop Grumman podpisał wieloletnią umowę dotyczącą serwisu pocisków balistyczny LGM-30G Minuteman III. Fot. USAF

20 kwietnia Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z korporacją Northrop Grumman w sprawie realizacji wieloletniej usługi wsparcia eksploatacji pocisków balistycznych LGM-30G Minuteman III.

Umowa ma obowiązywać do listopada 2040 roku. Łącznie ma ona wartość 2,3 mld USD, a w momencie podpisania umowy uruchomiono pierwszą transzę środków w kwocie 10,6 mln USD. Na mocy kontraktu specjaliści korporacji Northrop Grumman mają realizować prace przy serwisie układu napędowego pocisków. Wśród elementów wymienia się wsparcie inżynierskie, przeglądy kluczowych elementów układu, modyfikacje i modernizacje, wymianę zużytych komponentów oraz prace naprawcze. Dodatkowo specjaliści Northrop Grumman mają także prowadzić analizy z prób różnego typu zaplanowanych przez amerykańskie siły zbrojne.

Obecnie w linii znajduje się około 450 pocisków LGM-30G Minuteman III, które były produkowane od 1970 roku przez koncern Boeing - każdy z nich przenosi pojedynczą głowicę W78 (moc do 350 kT) lub W87 (do 475 kT). Znajdują się w trzech bazach rakietowych rozlokowanych na terenie stanów Wyoming, Montana i Północna Dakota. Od 2027 roku mają być zastępowane przez nową generację międzykontynentalnych pocisków balistycznych GBSD, które ma dostarczać korporacja Northrop Grumman.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc