reklama Helikon-Tex

Nitro-Chem S.A. wkracza na nowe rynki

1 czerwca Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. z Bydgoszczy poinformowały o nowych sukcesach marketingowych związanych z eksportem materiałów wybuchowych. Potentat z Kujaw jest jednym z liderów krajowego przemysłu obronnego w dziedzinie produkcji eksportowej.


W ostatnich tygodniach produkty z Bydgoszczy zadebiutowały na nowych rynkach – do Arabii Saudyjskiej dostarczono pierwszą partię trotylu, a do nieujawnionego klienta z Azji partię heksogenu. Dodatkowo wkrótce rozpoczną się dostawy oktogenu do Republiki Południowej Afryki, a umowy złożyli także klienci z Portugalii oraz Wysp Owczych. Dodatkowo oferta firmy Nitro-Chem S.A. budzi zainteresowanie na kolejnych rynkach, wśród których wymienia się Egipt oraz Indie.

Jak ujął to Prezes Zakładów Chemicznych Nitro-Chem S.A., Krzysztof Kozłowski - Konsekwentnie realizujemy przyjętą przez nas strategię budowy silnej firmy o międzynarodowym zasięgu i uznaniu. Rok 2020 jest okresem wzmożonej ekspansji zagranicznej i poszukiwania nowych klientów z sektora cywilnego oraz wojskowego. Dokładamy starań, aby pomimo pandemii, zachować ciągłość oraz terminowość dostaw dla naszych dotychczasowych i nowych partnerów.

Materiały wybuchowe to jeden ze znanych hitów oferowanych przez Nitro-Chem S.A.. W zeszłym roku zakończono proces certyfikacji bomb Mk.82, które są elaborowane na licencji RWM Italia SPA. Pierwsza partia uzbrojenia tego typu została dostarczona Siłom Zbrojnym RP w lecie zeszłego roku.

(Łukasz Pacholski) Foto: Nitro-Chem S.A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullmagnifiercrossmenulisthighlightindent-increasesort-amount-asc