Zaloguj

Niszczyciele typu Izumo zdolne do współpracy z F-35B

28 kwietnia Ministerstwo Obrony Japonii opublikowało raport dotyczący studium możliwości współpracy pary niszczycieli śmigłowcowych typu Izumo z wielozadaniowymi samolotami skróconego startu i pionowego lądowania Lockheed Martin F-35B Lightning II.

Zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami, autorzy raportu (m.in. zespół konstrukcyjno-projektowy koncernu Marine United Corp.) wskazali, że jednostki są zdolne do operacji z wykorzystaniem samolotów powyższego typu. W niejawnej części wskazano, jakie elementy konstrukcyjne okrętu muszą zostać poddane ewentualnej przebudowie.

Powyższe studium wykonalności zostało zlecone, oficjalnie, w celu podniesienia poziomu współpracy wojskowej z Korpusem Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, który jest użytkownikiem samolotów F-35B Lightning II. Izumo mają stanowić wsparcie w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej w czasie działaniach nad morzem i braku możliwości powrotu na okręt macierzysty bądź dolotu maszyny nad ląd. Nieoficjalnie wszystko wskazuje na to, że analiza jest elementem japońskich przygotowań do zakupu F-35B dla Sił Samoobrony i późniejszej integracji samolotów z powyższymi okrętami.

(ŁP) Foto: US Navy
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc