Zaloguj

Niemcy ruszają z modernizacją zestawów Patriot

12 lipca Departament Stanu, poprzez agencję DSCA, poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż do Niemiec pakietów modernizacyjnych wraz z pociskami PAC-3MSE przeznaczonymi dla wyrzutni systemu Patriot eksploatowanych przez siły zbrojne tego kraju.

W dokumentacji przesłanej do Kongresu Stanów Zjednoczonych, zgodnie z procedurą międzyrządowej sprzedaży broni i wyposażenia FMS, upubliczniono szczegóły pakietu wycenionego na maksymalną kwotę 401 mln dolarów. W jego ramach Berlin jest zainteresowany zakupem 50 pocisków PAC-3MSE, pakietów modernizacyjnych dla posiadanych wyrzutni systemu Patriot, a także pomocy szkolno-treningowych i wyposażenia obsługowego. Dodatkowo, zgodnie z tradycją, pakiet obejmuje wsparcie logistyczno-szkoleniowe gwarantowane przez władze federalne Stanów Zjednoczonych. Głównym realizatorem, potencjalnej, umowy będzie koncern Lockheed Martin, który jest producentem pocisków PAC-3MSE.

W niemieckich siłach zbrojnych zestawy przeciwlotnicze Patriot są eksploatowane przez jednostki Luftwaffe. Pierwsze z nich trafiły do użytkownika w 1989 roku, zostały zainstalowane na ciężarówkach marki MAN i otrzymały komponenty produkcji lokalnej. Łącznie Niemcy otrzymali 36 zestawów ogniowych, każdy składający się z ośmiu wyrzutni wraz z wyposażeniem dodatkowym standardowym dla systemu Patriot. Obecnie, po redukcjach, ich liczba jest mniejsza – sprzęt pochodzący z niemieckich nadwyżek sprzętowych został wyeksportowany do takich państw jak Jordania czy Republika Korei.

(ŁP) Foto: Bundeswehr
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc