Zaloguj

NGCV-S ‒ system bojowy do pojazdów opancerzonych nowej generacji firmy Rafael

Grafika: Rafael Advanced Defense Systems Ltd.

Współczesne opancerzone wozy bojowe są wyposażone w efektywne i nowoczesne uzbrojenie, systemy kierowania ogniem oraz systemy obserwacji i rozpoznania pola walki. Często jednak systemy te działają niezależnie jeden od drugiego, co zmniejsza potencjał bojowy konkretnego pojazdu. Dostrzegając ten niedostatek, firma Rafael Advanced Defense Systems przygotowała rozwiązanie integrujące różne samodzielne systemy w jeden wspólny system bojowy, działający jednocześnie i zapewniający pełny przepływ danych między podsystemami.

Przedstawiamy system Next Generation Combat Vehicle Suite (NGCV-S) firmy Rafael. 

Zbudowany w oparciu o sztuczną inteligencję, system Rafael NGCV-S wykorzystuje swój integralny „mózg” do podniesienia efektywności w wypełnianiu misji bojowej i przeżywalności na polu walki. Dzięki temu ułatwia on szybkie i optymalne podejmowanie decyzji, a jednocześnie zmniejsza  obciążenie pracą członków załogi w warunkach stresu pola walki.

NGCV-S wykorzystuje technologie nowoczesnych zobrazowań komputerowych by wymieniać dane między systemami i podnosić świadomość sytuacyjną załogi. Wspólnie technologie te pozwalają na dokładniejszą nawigację i lokalizację położenia pojazdu, co nie zawsze jest łatwe, szczególnie na terenie zurbanizowanym.

W systemie NGCV-S zintegrowano też kolejną generację programowalnych radiostacji BNET, także pochodzących z firmy Rafael. Radiostacje te zapewniają superszybką transmisję danych a także komunikację głosową, pozwalając też na transmisję cyfrowych obrazów video w czasie rzeczywistym. Bazują na opatentowanej technologii MCR (Multi-frequency Channel Reception), pozwalającą odbierania na różnych kanałach częstotliwościowych jednocześnie, co pozwala na zdecentralizowane jej użycie przez wielu użytkowników w mobilnej sieci zorganizowanej ad-hoc ‒ Mobile Ad-Hoc Network (MANET), która może być tworzona nawet przez 1000 użytkowników. Architektura programowalnej radiostacji BNET jest wyjątkowo elastyczna i może przyjąć oprogramowanie opracowane w przyszłości oraz nowe modele kształtowania i obróbki sygnałów.

Sprawdzone w walce w różnych częściach świata BNET zapewniają kompleksowe, efektywne informowanie o sytuacji na polu walki, i jest to prawdziwym czynnikiem zmieniającym zasady gry. Szczególnie jest to widoczne, gdy radiostacje te współpracują z systemem FIRE WEAVER firmy Rafael, który jest zaawansowanym, mogącym pracować autonomicznie systemem sieciocentrycznym, integrującym wszelkie sensory i środki ogniowe oraz system zarządzania polem walki w jedną, nieograniczoną pętlę sensor-środek ogniowy, działającym w czasie rzeczywistym.

Innowacje te zapewniają przewagę taktyczną w walce, nawet przy dynamicznych zmianach sytuacji. Pozwala to na prowadzenie długotrwałych działań, ratuje życie własnych żołnierzy, którzy zadają przeciwnikowi dotkliwe straty.

Jako kluczowy element swojej strategii działania firma Rafael zawsze wykorzystuje okazje by dzielić się swoją wiedzą techniczną i doświadczeniem poprzez lokalną współpracę oraz partnerstwo. Firma Rafael chętnie włączy zdolności i umiejętności swoich partnerów, szczególnie w zakresie modernizacji określonych platform używanych w danym kraju, do przyszłych wspólnych programów.

Źródło Rafael Advanced Defense Systems Ltd.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc