Zaloguj

Nawigator do naprawy

7 sierpnia Komenda Portu Wojennego w Gdyni opublikowało zaproszenie do udziału w postępowaniu przetargowym w sprawie naprawy dokowej okrętu rozpoznawczego ORP Nawigator. 

Procedura, o charakterze ograniczonym, zakłada wybór usługodawcy w ostatnim kwartale bieżącego roku – podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie ofert do 3 września bieżącego roku. Obok ceny kryterium podlegającym ocenie będą także okres gwarancji na zrealizowane prace oraz ryzyko poniesienia kosztów wykonania prac nieobjętych zamówieniem podstawowym, a których wykonanie jest niezbędne do prawidłowego wykonania lub zakończenia prac. 

Co ciekawe, w ciągu najbliższych miesięcy okręt ma trafić do stoczni Remontowa S.A. w sprawie realizacji prac montażu i integracji nowych systemów rozpoznawczych (w konsorcjum z KenBIT Koeing i Wspólnicy Sp.J. oraz AM Technologies Sp. z o.o.. Umowa w tej kwestii (połączona z montażem, integracją nowych systemów rozpoznawczych i naprawą główną ORP Hydrograf) została podpisana przez Inspektorat Uzbrojenia w grudniu 2017 roku. Prace na ORP Hydrograf zostały zakończone i jednostka przygotowuje się do wznowienia rejsów operacyjnych.  

Najprawdopodobniej remont dokowy połączony z instalacją nowych systemów rozpoznawczych będzie ostatnimi tego typu pracami na ORP Nawigator. Według planów, w drugiej połowie lat 20. do służby wejdzie nowy okręt rozpoznawczy, który kryje się pod kryptonimem Delfin. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc