Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

NAVBLUE oficjalnie otworzyło biuro w Gdańsku

Fot. Łukasz Pacholski

NAVBLUE, spółka zależna Airbusa zajmująca się rozwiązaniami ułatwiającymi operacje lotnicze i pracę służb zarządzających ruchem lotniczym, oficjalnie zainaugurowała działalność nowego biura w Gdańsku.

Firma specjalizująca się w produkcji baz danych i oprogramowania dla branży lotniczej, znalazła siedzibę w dzielnicy Przymorze. Zatrudnia już 10 osób i do końca 2024 r. planuje mieć do 80-100 pracowników.

Gdańska lokalizacja pozwala NAVBLUE rozszerzyć globalną obecność. Spółka posiada już 4 biura w Europie (we Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce i Szwecji) oraz placówki w Kanadzie, USA, Tajlandii i Singapurze.

Specjaliści pozyskani do pracy w nowym biurze będą projektować, wytwarzać i dostarczać najnowocześniejsze produkty i usługi NAVBLUE, zwiększające efektywność operacyjną przewoźników lotniczych i wspierające zrównoważone lotnictwo.

Uruchomienie nowej placówki NAVBLUE pozwoli na zacieśnienie współpracy z liniami lotniczymi, lotniskami i agencjami żeglugi powietrznej, poprzez zaoferowanie know-how w zakresie zarządzania operacjami lotniczymi oraz poprawy wydajności operacyjnej poprzez optymalizację i zwiększoną produktywność. Wszystko to z myślą o bezpiecznym i zrównoważonym lotnictwie.

„Bardzo cieszmy się z inauguracji naszego nowego biura w Polsce. Gdańsk jest uznanym w Europie centrum branży lotniczej i produkcji oprogramowania. Jesteśmy przekonani, że zespół zatrudniony w nowym biurze wniesie wiele nowego do naszych know-how i wiedzy, szczególnie za sprawą dostarczania aktualnych danych i najnowocześniejszego oprogramowania, pozwalających naszym klientom usprawniać działania na całym świecie”, powiedziała Marta Muzińska, szefowa polskiego oddziału Navblue.

Wieloletnia obecność Airbusa w Polsce widoczna jest w szeregu działań, począwszy od projektowania, prototypowania, produkcji, poprzez obsługę, modernizację, badania i rozwój, po współpracę w branży kosmicznej. Firma zatrudnia blisko 1000 wysoko wykwalifikowanych pracowników w trzech lokalizacjach: Warszawie, Mielcu i Łodzi.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc