Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Następna partia MAN TGE dla Wojska Polskiego

9 lipca krakowska 3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o podpisaniu kontraktu na zakup dla jednostek Wojska Polskiego kolejnej partii samochodów małej ładowności wysokiej mobilności, które (zgodnie z tegoroczną tradycją) dostarczy firma MAN Truck & Bus Polska Sp. z o.o..

Umowa, o wartości 16 mln złotych bez VAT, została podpisana 7 lipca i była wynikiem postępowania przetargowego o charakterze otwartym, które ogłoszono 23 kwietnia bieżącego roku. Zamówienie obejmuje 52 samochody (w tym trzy w wersji pojazdu serwisowego z funkcją rozpoznania technicznego). Dodatkowo zamawiający zawarł opcję na kolejnych 48 sztuk (w tym dwa w wersji pojazdu serwisowego z funkcją rozpoznania technicznego). Dostawy, z zamówienia gwarantowanego, mają zostać zrealizowane do końca października bieżącego roku.

Oferta firmy z Nadarzyna pokonała w rywalizacji jednego konkurenta – Hibneryt Sp. z o.o. Sp.k. – głównym czynnikiem była cena oferty. W bieżącym roku to, przynajmniej, trzeci sukces MAN TGE w przetargach dla Wojska Polskiego – w maju 3. Regionalna Baza Logistyczna podpisała umowy na zakup 25 mikrobusów oraz 57 samochodów ogólnego przeznaczenia małej ładowności. W obu przypadkach zawarto także opcje kontraktowe.

(Łukasz Pacholski) Foto: MAN
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

One comment on “Następna partia MAN TGE dla Wojska Polskiego”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc