Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Naprawa stacji HD-93 z Magneto w tle

3 lipca Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o podpisaniu umowy z konsorcjum polskich firm w sprawie naprawy stacji kontrolno-pomiarowej pola hydrodynamicznego typu HD-93.

Wykonawcą prac zostanie konsorcjum składające się z Politechniki Gdańskiej Centrum Morskich Technologii Militarnych (Lider Konsorcjum) z Gdańska wraz z F.H.U. INTECH Adrian Adamowicz (Partner Konsorcjum) z Kobylnicy. Była to jedyna oferta, która wpłynęła do zamawiającego - przetarg na naprawę stacji został ogłoszony 1 czerwca bieżącego roku.

Usługa będzie kosztować 245 tys. złotych brutto i zmieściła się z zakładanym budżecie. W ramach prac konsorcjum ma wykonać demontaż i sprawdzenie sond pomiarowych STA-94L (sześć sztuk) oraz kabla transmisyjno-sygnałowego (o długości 885 metrów). W przypadku stwierdzenia niesprawności, należy wymienić wadliwy element na nowy. Zakończeniem prac ma być sprawdzenie działania stacji z wykorzystaniem jednostki pływającej o zanurzeniu od 3 do 5 metrów i długości nie większej niż 100 metrów (koszty związane z tym elementem nie są uwzględnione w zamówieniu).

Stacja kontrolno-pomiarowa HD-93 była naprawiana ostatnio w 2013 roku. Prace mają zostać wykonane do końca października 2020 roku, a zamawiający zakłada, że na prace zostanie udzielona gwarancja na 24 miesięcy.

Marynarka Wojenna dysponuje pływającymi stacjami demagnetyzacyjnymi oraz instalacjami brzegowymi. W przypadku tego ostatniego, najważniejszym z nich jest Poligon Kontrolno-Pomiarowy MW w Gdyni.

Tak się składa, że poligony kontrolno-pomiarowe i sprzęt demagnetyzacyjny będący na stanie Marynarki Wojennej jest naszej produkcji, a co więcej wszystkie poligony są przez nas modyfikowane – mówi Dyrektor CMTM PG Andrzej Ogonowski. Aktualnie jesteśmy w fazie modyfikacji poligonu P3. Dodatkowo wykonujemy takie drobne naprawy jak ta na, którą właśnie wygraliśmy przetarg.

Centrum Morskich Technologii Militarnych Politechniki Gdańskiej jest także jednym z sześciu podmiotów biorących udział w Dialogu Technicznym dla zadania "Demagnetyzacja oraz pomiary pól fizycznych okrętów kr. Magneto". Opracowujemy właśnie swoją ofertę dla Inspektoratu Uzbrojenia. Wydaje mi się, że może ona być dość ciekawa i konkurencyjna w stosunku do innych podmiotów biorących udział w tym przedsięwzięciu – dodaje Paweł Zariczny, pracownik biura Centrum.

(Łukasz Pacholski) Foto: Tomasz Grotnik
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc