Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Naprawa magnetometru MS-83 z Magneto w tle

18 sierpnia Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu na naprawę stacjonarnego magnetometru wieloczujnikowego typu MS-83. Zwycięzcą przetargu, a zarazem jedynym oferentem było konsorcjum polskich firm składające się z Politechniki Gdańskiej Centrum Morskich Technologii Militarnych (Lider Konsorcjum) z Gdańska wraz z F.H.U. INTECH Adrian Adamowicz (Partner Konsorcjum) z Kobylnicy. To samo konsorcjum wygrało na początku lipca postępowanie w KPW Gdynia na Naprawę stacji kontrolno-pomiarowej pola hydrodynamicznego typu HD-93.

Usługa będzie kosztować 3,2 miliona złotych brutto i zmieściła się w założonym przez Zamawiającego budżecie. W związku z tym, że przetarg był prowadzony z trybie ograniczonym nie znany jest nam zakres prac. Po wartości kontraktu można domniemać, że jest obszerny i w zakres wchodzi nie tylko naprawa ale także modyfikacja. Nie mniej jednak z końcem przyszłego roku Poligon Kontrolno–Pomiarowy Marynarki Wojennej odzyska zdolność pomiarową w zakresie regulacji uzwojeń okrętów projektu 207, 207M i 258.

PG CMTM od kilkudziesięciu lat jest jedynym oferentem w zakresie stacji kontrolno-pomiarowych i systemów demagnetyzacyjnych na potrzeby Marynarki Wojennej. Aktualnie wraz z Akademią Marynarki Wojennej realizuje naprawę sprzętu stacji kontrolno–pomiarowych pól fizycznych, stacji demagnetyzacyjnych w latach 2019 – 2021 na zlecenie 1 Regionalnej Bazy Logistycznej gdzie wartość umowy opiewa na prawie 7 milionów zł brutto. W tym przypadku PG CMTM w konsorcjum ze swoimi partnerami też było jedynym wykonawcą.

Centrum Morskich Technologii Militarnych Politechniki Gdańskiej jest także jedną z sześciu firm biorących udział w Dialogu Technicznym dla zadania “Demagnetyzacja oraz pomiary pól fizycznych okrętów kr. Magneto”. Oferta podmiotu z takim doświadczeniem zapewne będzie konkurencyjna w stosunku do innych przedstawianych w ramach prowadzonego przez Inspektorat Uzbrojenia dialogu.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc