Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Nabór do kawalerii

Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. J. Kozietulskiego zaprasza wszystkich chętnych rozpocząć swoją przygodę z kawalerią ochotniczą!

Szwadron Honorowy to konny ochotniczy oddział kawalerii kultywujący chlubne tradycje 3 Pułku Szwoleżerów. Powstał w 2003 roku i od tej pory uczestniczy w najważniejszych uroczystościach Państwowych - defiladach 3 maja i 11 listopada a także w wielu innych wydarzeniach patriotycznych, edukacyjnych, lokalnych i religijnych w ciągu całego roku.

Naszym nadrzędnym celem jest kultywowanie chlubnej tradycji jazdy polskiej. Tworzymy niezwykłą organizację, do której należą ludzie wielu różnych profesji w każdym wieku. Łączy nas miłość do koni, historii, wojskowości, sportu, a w szczególności jeździectwa.

Szwadron Stacjonuje na Mokotowie, nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Tam też kandydaci na szwoleżera stawiają swoje pierwsze kroki w musztrze pieszej, a szwoleżerowie szlifują swoje umiejętności jeździeckie oraz władają lancą i szablą. Miejscem gdzie odbywają się obozy i zgrupowania, jest natomiast stajnia Klubu Jeździeckiego Łańsk koło Olsztyna. Członkowie szwadronu mogą pod doświadczonym okiem instruktorów z ćwiczyć się tam w sporcie jeździeckim, kiedy tylko zechcą, a rozległe łąki sprawiają, że można się tam wyjeździć ile dusza zapragnie! Siłą napędową szwadronu są kandydaci i szwoleżerowie. Ich praca, zapał oraz fakt, iż finansują sami wszystkie swoje przedsięwzięcia, sprzęt, naukę jazdy konnej sprawia, że oddział może funkcjonować w dzisiejszych czasach.

Więcej informacji na stronie: www.3szwol.pl/nabor

[cycloneslider id="szwadron-honorowy"]

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc