Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Mustang (znów) do kosza?

25 maja Inspektorat Uzbrojenia poinformował o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu dla Wojska Polskiego samochodów osobowo-ciężarowych wysokiej mobilności, znanym jako program Mustang.

Jest to drugie podejście do zakupu nowych samochodów, które miałyby zastąpić konstrukcje pochodzące z ZSRR oraz rozpocząć proces wymiany Honkerów. Obecny przetarg został uruchomiony 18 lipca zeszłego roku i pomimo dużego zainteresowania podmiotów, ostatecznie ofertę przedstawił tylko jeden oferent – konsorcjum składające się z firm Polski Holding Obronny S.A. wraz z Concept Sp. z o.o.. Oferta powyższego podmiotu opiewa na kwotę 524 mln złotych brutto i obejmuje wyłącznie zamówienie gwarantowane. Powyższa kwota przekracza zakładany budżet, który wynosi 239 mln złotych brutto.

W ramach zamówienia gwarantowanego Inspektorat Uzbrojenia planuje zakup 913 samochodów, w tym 41 w wersji opancerzonej i dostawami przewidzianymi do 2022 roku. Dodatkowo opcja kontraktowa miała pozwolić na dokupienie kolejnych 2787 sztuk pojazdów, których dostawy mogły być realizowane do 2026 roku.

Jak już wspomniano, była to druga próba zakupu nowych samochodów dla Wojska Polskiego. Poprzednie unieważniono w czerwcu zeszłego roku, kiedy (także) jedyna oferta przekraczała zakładany budżet.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc