4 września GRUPA WB i Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Lotnictwa (Łukasiewicz – ILOT) podpisały ramową umowę o współpracy. Porozumienie zostało zawarte podczas XXXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach, najbardziej prestiżowej imprezy w kraju, gromadzącej wszystkie liczące się podmioty w branży obronnej w Polsce.
Spółka wiodąca GRUPY WB – WB Electronics S.A. i Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa (Łukasiewicz – ILOT) zawarły umowę o współpracy, której celem jest wzajemne wsparcie w realizowanych projektach oraz wspólny udział w nowych przedsięwzięciach.
Podpisany w Kielcach dokument reguluje metody kooperacji, umożliwiając dynamiczne i elastyczne podejście do prowadzonych projektów, dostosowane do rzeczywistych potrzeb i oczekiwań klientów GRUPY WB i Łukasiewicz – ILOT. Podmioty chcą wspólnie tworzyć nowe rozwiązania, zwiększające ich potencjał technologiczny oraz produkcyjny, co wpływa na bezpieczeństwo Polski.
„Umowa podpisana przez GRUPĘ WB i Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa podkreśla potrzebę silnych związków między instytucjami badawczymi oraz przemysłem. Tworzy synergiczne więzi, które nie tylko przyczyniają się do szybszego i sprawniejszego rozwoju nowych, zaawansowanych wyrobów, ale także wzmacniają polską suwerenność technologiczną. Tylko własne, autorskie rozwiązania, do których pełnię praw intelektualnych ma Polska, umożliwiają swobodną produkcję w dowolnej liczbie, modyfikację i stałe ulepszanie produktów. Dają też możliwość niczym nie skrępowanego eksportu polskiej myśli technicznej”, powiedział Piotr Wojciechowski, prezes GRUPY WB.
„Podpisanie tej umowy jest ważnym krokiem w dalszym rozwoju polskich technologii lotniczych. Dzięki współpracy z WB Electronics, łączymy nasz potencjał badawczo-rozwojowy z ich unikalnym doświadczeniem w branży. Wspólnie możemy osiągnąć jeszcze więcej, wprowadzając nowoczesne rozwiązania na rynek międzynarodowy” – powiedział Paweł Stężycki, dyrektor Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa.
W ramach umowy możliwa będzie realizacja wspólnych prac badawczo-rozwojowych, opracowanie nowych produktów oraz ich udoskonalanie i rozwój, a także działania marketingowe podjęte w celu pozyskania nabywców na opracowane wyroby. Dokument reguluje też kwestię produkcji oraz wdrożenia produktów
i rozwiązań technicznych opracowanych w wyniku współpracy, tworzenie opracowań naukowo-badawczych, techniczno-technologicznych, ekonomicznych i innych, a także ekspertyz.
Źródło: Grupa WB.
Podobne z tej kategorii:
Podobne słowa kluczowe:
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu
Pełna wersja artykułu