Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MSPO 2022. Rekord na miarę jubileuszu

Fot.: Targi Kielce.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego obchodzi w tym roku jubileusz 30-lecia. Wydarzenie, które przez dekady umacniało swoją pozycję trzeciej po Paryżu i Londynie wystawy branży obronnej w Europie zapowiada się rekordowo. Salon odbędzie się w Kielcach od 6 do 9 września. 10 września zaplanowano Dzień Otwarty.

Trwają intensywne przygotowania do wydarzenia, już dziś wiadomo, że zaprezentuje się ponad 600 wystawców z blisko 30 państw. Będzie to absolutny rekord w historii Salonu. To oznacza także, że do Targów Kielce przyjedzie o 50% więcej firm niż jeszcze rok temu. Do Kielc przybędą przedstawiciele przemysłu obronnego: Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Izraela, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Holandii, Finlandii, Korei, Estonii, Włoch czy Turcji. Ta ostatnia na tegorocznym MSPO odegra szczególną rolę – przygotuje wystawę narodową. W targach udział weźmie 27 tureckich firm zajmujących się obronnością.

W Kielcach obecne będą również trzy firmy koreańskie, które mają dostarczyć Polsce aż tysiąc czołgów K2, 672 haubic samobieżnych K9A1 oraz 48 samolotów bojowych FA-50. Na koreańskich stoiskach nie pojawi się sprzęt, ale będzie można zobaczyć makiety w skali 1/7. Silna będzie obecność amerykańskiego przemysłu obronnego. Podczas MSPO zobaczymy m.in. czołgi Abrams, planowane jest także zaprezentowanie wyrzutni rakietowych M142 HIMARS, które dały się poznać jako doskonały sprzęt podczas wojny w Ukrainie. Ministerstwo Obrony Narodowej 5 kwietnia 2022 r. podpisało umowę na 250 Abramsów M1A2 SEPv3, czyli czołgi najnowszej generacji. W polskich planach zakupowych jest także niemal pół tysiąca wyrzutni Himars.

Nie zabraknie również śmigłowców. Będą amerykańskie śmigłowce transportowe CH-47 Chinook, wielozadaniowy Black Hawk i szturmowy AH-4 Apache. A także prezentowany po raz pierwszy w Targach Kielce Bell AH-1Z VIPER. Włosi zaprezentują lekki śmigłowiec AW109 Trekker i średni AW139M.

Jubileuszowy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się od 6 do 9 września. Możliwy jest już zakup biletów i rejestracja online na stronie internetowej wydarzenia. Wstęp na  MSPO tylko dla osób pełnoletnich. Program, lista wystawców  i szczegółowe informacje o targach dostępne są na stronie www.mspo.pl

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “MSPO 2022. Rekord na miarę jubileuszu”

  1. Pytanie do osób które były już na MSPO. Czy każdego dnia są wystawiane inne ekspozycję? Mam na myśli czy jeżeli pójdę w czwartek to zobaczę np. czołg Abrams a w piątek zamiast niego będzie np. ah-64?
    Dzięki.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc