Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MSPO 2021: Saab dostarczy Polsce systemy szkolenia bojowego

Fot. Saab

Saab podpisał kontrakt na dostawę systemów szkolenia i usług z tym związanych dla Sił Zbrojnych RP. Całkowita wartość zamówienia wynosi około 1 mld SEK.Umowa obejmuje dostawę kompletnego systemu szkoleniowego dla wzmocnionego batalionu zmechanizowanego oraz czterech systemów dla pododdziałów wielkości kompanii. Okres obowiązywania kontraktu obejmuje lata 2021-2026, w tym dotyczy wsparcia technicznego przez okres trzech lat.

Zamówienie to zapewni wyposażenie Sił Zbrojnych RP w innowacyjne, elastyczne rozwiązania szkoleniowe. Umożliwi to szkolenie jak najbliższe rzeczywistości zarówno w kraju, jak i w miejscu, w którym jest potrzebne, także we współpracy międzynarodowej. Rozwiązanie obejmuje takie możliwości, jak: najnowsze systemy nadzoru ćwiczeń (EXCON, exercise control) i łączności Saaba, a także najnowszej generacji symulatory dla żołnierzy oraz symulatory uzbrojenia i pojazdów. Komponent wsparcia obejmuje mobilne, zintegrowane wsparcie logistyczne i operacyjne Sił Zbrojnych RP.

„To ważna inwestycja i długofalowe rozwiązanie, które zwiększy możliwości szkoleniowe Sił Zbrojnych RP zarówno w wymiarze narodowym, jak i sojuszniczym. Pozyskane systemy pozwolą na ich integrację z innymi systemami symulacyjnymi wykorzystywanymi przez Siły Zbrojne RP i armie sojusznicze, a w szczególności przyczynią się do efektywnej współpracy szkoleniowej z Siłami Zbrojnymi Stanów Zjednoczonych – mówi płk dr Artur Kuptel, pełniący obowiązki szefa Inspektoratu Uzbrojenia.

„Wybierając rozwiązanie Saaba, Polska pozostanie w pełni interoperacyjna z NATO i innymi państwami sojuszniczymi. Zdobycie tego wieloletniego kontraktu potwierdza, że Saab jest światowym liderem w zakresie skalowalnych, możliwych do wdrożenia i wysokiej jakości rozwiązań szkoleniowych na żywo” — mówi Åsa Thegström, szef działu szkoleń i symulacji firmy Saab. Dzięki innowacyjnemu wykorzystaniu technologii i sprawdzonej filozofii szkolenia, Saab oferuje wiodące na świecie rozwiązania szkoleniowe i możliwości umożliwiające interoperacyjność i prawdziwy realizm dla sił lądowych.

Na podstawie informacji firmy Saab.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc