Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Motoryzacyjne zakupy Wojska Polskiego

11 i 12 maja komórki zakupowe Wojska Polskiego poinformowały o trzech zakupach pojazdów przeznaczonych dla jednostek wojskowych.

11 maja Inspektorat Uzbrojenia przesłał Redakcji dodatkowe informacje dotyczące zakupu dla Wojsk Obrony Terytorialnej i dowództwa dywizji NATO w Elblągu partii ciężarówek wyposażonych w system samozaładowczy, który dostarczy firma Cargotec. Będą to pojazdy Jelcz 862 wraz z przyczepami do transportu kontenerów PK-2-24t, w liczbie dziesięciu zestawów. Dodatkowo umowa obejmuje opcję na kolejnych 35 zestawów – dzięki temu realizowany jest proces standaryzacji sprzętu powyższej kategorii.

12 maja Służba Kontrwywiadu Wojskowego poinformowała natomiast o podpisaniu umów na dostawy 23 samochodów dla powyższej formacji. Przetarg ogłoszony został 20 lutego bieżącego roku. W jego ramach dostarczonych zostanie 9 samochodów klasy niższej średniej, które za kwotę 446 tys. złotych dostarczy firma BUDMAT Auto 3 Sp. z o.o. z Płocka (autoryzowany dealer firmy Ford, Opel, Nissan, Peugeot, Suzuki i IZUSU), 12 samochodów osobowych klasy średniej dostarczy, za kwotę 807 tys. złotych, PLICHTA Sp. z o.o. Sp. k. z Wejherowa (autoryzowany dealer firmy Skoda). Ten sam podmiot dostarczy także, za kwotę 241 tys. złotych dwa samochody klasy wyższej średniej. Umowy podpisano w dniach 7 i 8 maja.

Tego samego dnia 12. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Toruniu poinformował o podpisaniu 25 kwietnia umowy z Zamojskim Przedsiębiorstwem Usługowo-Produkcyjnym Energozam Sp. z o.o. umowy na zakup  czerech samochodów osobowych ogólnego przeznaczenia. Powyższa umowa opiewa także na opcję na 26 kolejne samochody.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc