Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Modułowe ładunki miotające Rheinmetalla dla US Army

Rheinmetall Munitions Inc. dostarczy US Army nową generację ładunków miotających do 155 mm armatohaubic XM1299. Fot. Rheinmetall.

1 września niemiecka grupa przemysłowa Rheinmetall AG poinformowała o dostarczeniu Wojskom Lądowym Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych najnowszych ładunków miotających do 155 mm dział XM907, stanowiących uzbrojenie nowej generacji amerykańskich armatohaubic samobieżnych.


Ładunki dostarczy jedna z amerykańskich filii koncernu, Rheinmetall Munitions Inc. ze Stafford w stanie Wirginia. Wykona ona partię prototypową ładunków do XM907. Działo to odznacza się nie tylko lufą dłuższą, niż powszechnie stosowane ‒ 58 kalibrów długości wobec 52 kalibrów standardu JBMoU, lecz również komorą nabojową o objętości 25 dm³ (standardem JBMoU są 23 dm³). Pozwolić ma to na znaczne zwiększenie donośności XM1299 w stosunku do obecnie stosowanych dział. Osiągi dodatkowo poprawić ma nowy ładunek miotający, który wg Rheinmetall AG ma pozwolić na przyrost zasięgu o dodatkowych 10% w stosunku do starszych rozwiązań. Co ważne, przewagą nowego ładunku miotającego ma być zachowywanie w całym zakresie temperatur składowania i wykorzystania takich samych parametrów ciśnienia. Wartość zamówienia nie została ujawniona.

John Somich, dyrektor generalny Rheinmetall Munitions Inc., powiedział, że firma wprowadza technologię ładunku miotającego, która nie przypomina żadnej innej dostępnej obecnie w Stanach Zjednoczonych, co ma zapewnić US Army przewagę w odstraszaniu i pokonywaniu przeciwnika.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc