Zaloguj

Mobilne aplikacje dla Wojsk Obrony Terytorialnej

9 grudnia na terenie Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie odbyła się konferencja, której celem była prezentacja na temat budowy i wykorzystania mobilnych aplikacji teleinformatycznych w procesie szkolenia i służb żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. W powyższym wydarzeniu wzięli udział m.in. minister Antoni Macierewicz, dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej, rektor-komendant Wojskowej Akademii Technicznej.

Ważnym punktem było wystąpienie majora Mariusza Chmielewskiego, pracownika Zakładu Systemów Symulacyjnych i Wspomagania Dowodzenia WAT, który przedstawił pomysł oraz rozwiązania zastosowane w tworzonych aplikacjach. W przyszłości mają one trafić do najpopularniejszych urządzeń teleinformatycznych wykorzystywanych przez żołnierzy – smartfonów czy też tabletów. Ich wykorzystanie pozwoli na polepszenie świadomości sytuacyjnej pododdziałów Obrony Terytorialnej, a także możliwość oceny zadań szkoleniowych.

W ramach dwóch projektów powstają aplikacje #OTrening, przeznaczona do realizacji ćwiczeń, a także #OTakcja, przeznaczona dla żołnierzy oraz dowódców niższych szczebli dowodzenia, służąca do wspomagania wybranych działań operacyjnych.

Jak ujął to minister Macierewicz - to najnowocześniejsza technologia na świecie, która sprawi, że te 53 tysiące żołnierzy WOT znacząco wzmocni potencjał polskiego wojska,  także we współpracy, co trzeba podkreślić, z lokalną ludnością i lokalną administracją.

 

aplikacje

reklama MBDA

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc