Zaloguj
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Mobilizacja Polskiej Grupy Zbrojeniowej w walce z epidemią

Kilkaset tysięcy masek, gogli, kombinezonów i artykułów pierwszej potrzeby przekazały do tej pory spółki z Grupy PGZ na walkę z epidemią koronawirusa. Wsparcie trafia wszędzie tam, gdzie jest najbardziej potrzebne – do szpitali zakaźnych, na oddziały ratunkowe, do żołnierzy, strażaków, policjantów. Przekazywane środki finansowe przeznaczane są na zakup respiratorów i niezbędnych do funkcjonowania szpitali zakaźnych rzeczy. Do tej pory wartość udzielonego wsparcia to prawie milion złotych.

W obliczu zagrożenia każda forma zaangażowania i pomocy ma znaczenie. Jedno działanie uruchamia kolejne spontaniczne w innej części Polski tam, gdzie działają spółki z Grupy PGZ. Zakłady PGZ mają kilkudziesięcioletnią tradycję i doskonale znają potrzeby lokalnych społeczności. Koncentrują się na zabezpieczeniu potrzeb personelu medycznego szpitali zakaźnych, żeby był jak najlepiej przygotowany do ratowania życia i zdrowia pacjentów.

Andrzej Kensbok, prezes zarządu PGZ .S.A. Fot.: PGZ.

– Spółki z Grupy PGZ robią wszystko, żeby w jak największym stopniu odpowiedzieć na potrzeby ludzi, którzy od kilku tygodni nieustannie niosą pomoc chorym. Im lepiej zabezpieczeni będą przed zagrożeniem ratownicy, lekarze, pielęgniarki, tym dłużej będą mogli pomagać najbardziej narażonym. Dlatego przekazujemy konkretne rzeczy, na konkretne cele: respiratory, odzież ochronną, maski, gogle, płyny dezynfekujące czy rękawice. W Grupie PGZ pracują także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy po pracy angażują się we wsparcie lokalnych społeczności. Ograniczenie rozwoju epidemii jest w interesie nas wszystkich, dlatego doceniamy każdą inicjatywę, która zbliża nas do tego celu  – powiedział Andrzej Kensbok, Prezes Zarządu PGZ S.A.

Spośród inicjatyw realizowanych przez spółki z GK PGZ wskazać można między innymi Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A., które od kilku tygodni koncentruje się na produkcji masek, półmasek, pochłaniaczy i filtropochłaniaczy oraz gogli ochronnych i kombinezonów na potrzeby służb medycznych i mundurowych.  Huta Stalowa Wola S.A. przekazała natomiast pół miliona złotych na wsparcie regionalnych szpitali w Nisku, Łańcucie, Stalowej Woli, Mielcu i Przemyślu. Z kolei Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 1 S.A. zakupiły i podarowały szpitalowi w Zgierzu cztery respiratory. Działania na swoim terenie prowadzą także Zakłady Metalowe „Dezamet” S.A., Rosomak S.A., Nitro-Chem S.A., Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A., Zurad sp. o.o., PCO S.A., Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A., Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. oraz Wojskowe Zakłady Łączności nr 2 S.A.

(PGZ) Foto: PGZ
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc