Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Miernik gęstości dla straży granicznej – najskuteczniejszy wykrywacz nielegalnych przedmiotów?

Wykrywacze metalu i detektory niebezpiecznych substancji – to sprzęt, który doskonale sprawdza się w czasie kontroli granicznej i przeszukiwania osób czy podejrzanych pojemników. Natomiast, kontrabanda często ukrywana jest w dużych obiektach i miejscach trudno dostępnych, co wymusza zupełnie inne środki bezpieczeństwa. Jak zatem sprawdzić je dokładnie, nie demontując tych obiektów?

Na to pytanie odpowiada Krzysztof Rydlak, Product Manager firmy Spy Shop: „W naszej ofercie pojawił Buster K910G. To miernik gęstości stworzony z myślą m.in. o straży granicznej. Technicznie oparty jest on na wykrywaczu scyntylacyjnym oraz detektorze promieniowania gamma o niskiej częstotliwości. Nie ogranicza też inspektorów do wyszukiwania konkretnych substancji – wyłapuje zarówno broń, narkotyki i alkohol, jak i biżuterię czy gotówkę”.

 

Bardzo często kontrabanda schowana jest w miejscach trudno dostępnych w czasie kontroli – Buster K910G eliminuje ten problem. Wykrywa wszystkie zmiany w gęstości obiektu, dzięki czemu zauważa każdy ukryty przedmiot. Dodatkowo, amerykański producent CSECO, stworzył zestaw CT-40, w którym wspomniany miernik gęstości został wyposażony w uchwyt o długości 2 metrów oraz drugi ekran LCD, na którym wyświetlany jest bieżący obraz – nawet miejsc, których inspektorzy nie są w stanie sami fizycznie dosięgnąć. Co więcej, zestaw posiada też małą sondę inspekcyjną V20 z obiektywem o średnicy 6 mm oraz 2-metrowym przewodem, a także laserowy miernik Laser Range Meter, który błyskawicznie wykrywa ukryte luki pomiędzy ścianami. Dzięki tak kompleksowemu wyposażeniu, Buster K910G poszerzony o zestaw CT-40 wykorzystywany jest przez celników, służbę graniczną czy policję do szybkiego przeszukiwania dużych obiektów – ciężarówek, łodzi, kontenerów, a nawet pokoi.

Zestaw-CT-40-CSECO

Najbezpieczniejszy detektor promieniowania gamma

 

 

Buster K910G został zaprojektowany zgodnie z doświadczeniem i potrzebami amerykańskich agencji rządowych. Wykorzystując promieniowanie gamma, a nie fale milimetrowe, radiowe, mikrofalowe czy ultrafiolet, wykrywa on przedmioty niezależnie od materiału obiektu, w którym są schowane – za drewnem, szkłem, metalem czy plastikiem. Emituje on znacznie mniejszą wartość promieniowania niż większość mierników gęstości, dzięki czemu stał się najbezpieczniejszym tego typu urządzeniem na rynku – w żaden szkodliwy sposób nie działa na ludzi czy środowisko.

 

Jednocześnie, dzięki technologii RAD-Aware, Buster K910G wykrywa substancje radioaktywne i tym samym bardzo wcześnie ostrzega inspektorów przed zagrożeniem skażenia. Wszystko to sprawia, że szybko stał się wyznacznikiem dla konkurencyjnych mierników gęstości, zdobywając zaufanie nie tylko amerykańskich organów ścigania, ale też wielu służb mundurowych w innych krajach świata.

 

Miernik gęstości Buster K910G oraz zestaw CT-40 dostępne są w ofercie polskiego dystrybutora – marki Spy Shop.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc