Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Międzynarodowa działalność Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A.

6 grudnia OBR CTM S.A. poinformował, że w ostatnich dniach eksperci podmiotu, wchodzącego w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, uczestniczyli w spotkaniach warsztatowych z udziałem ekspertów państw NATO, które dotyczyły ochrony portów oraz kotwicowisk przed zagrożeniem minowym.

Celem obu było przedstawienie stanu realizacji projektów, które są prowadzone w ramach programu Defence Against Terrorism Programme of Work (DAT POW). Od kilku lat uczestniczy w nich OBR CTM S.A. – m.in. opracowano i zbudowano demonstrator technologii wielosensorowego systemu detekcji oraz przeciwdziałania zagrożeniom podwodnym. W ramach listopadowego spotkania przedstawiciele gdyńskiego ośrodka przedstawili wyniki prac prowadzonych w bieżącym roku. Wśród postępów wskazano zwiększenie obszaru detekcji zagrożeń podwodnych, prace uzyskały najwyższe oceny oraz rekomendację do dalszego rozwoju. Wśród celów na przyszły rok zakłada się przeprowadzenie kolejnych prób w warunkach rzeczywistych, które mają odbyć się przy wsparciu Marynarki Wojennej. Mowa tu o programie Burmin, którego celem jest opracowanie systemu detekcji i neutralizacji min morskich zagrzebanych w osadach dennych, a także MLM II, czyli rozwój trału MLM.

Prace na rzecz NATO mogą procentować na rynku lokalnych, gdyż OBR CTM S.A. będzie mógł wykorzystać zdobyte doświadczenia w planowanym projekcie ochrony portów kryjącym się pod kryptonimem Ostryga.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc