Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

MID do naprawy

24 czerwca 4. Regionalna Baza Logistyczna z Wrocławia poinformowała o rozpoczęciu negocjacji z OBRUM Sp. z o.o. z Gliwic w sprawie naprawy głównej maszyn inżynieryjno-drogowych MID znajdujących się na wyposażeniu Wojska Polskiego.

W ramach negocjacji, które rozpoczęto 19 czerwca, zamawiający chce przeprowadzić remont główny czterech MID z opcją na piąty pojazd. Całość prac ma zostać zrealizowana do końca 2021 roku i kosztować, według szacunków, około 30 mln złotych bez VAT. Zastosowanie procedury negocjacyjnej z wybranym oferentem to wynik dialogu technicznego, który wykazał, że jedynie OBRUM Sp. z o.o. jest autorem i właścicielem dokumentacji technicznej MID. Dodatkowo wysokie kompetencje powyższego podmiotu powodują, że zlecenie może być zrealizowane w zakładanym terminie.

W zeszłym roku OBRUM Sp. z o.o. podpisał z 4. Regionalną Bazą Logistyczną umowę na naprawę główną nieokreślonej liczby MID. Miała ona wartość 8,6 mln złotych bez VAT, co może oznaczać iż objęła dwa egzemplarze. Łącznie w Wojsku Polskim eksploatowanych jest około siedmiu pojazdów tego typu, co oznacza iż tegoroczny kontrakt może zamknąć problem remontów głównych całej floty.

(ŁP) Foto: OBRUM Sp. z o.o.
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc