Zaloguj

Mi-24 do modernizacji

21 stycznia Inspektorat Uzbrojenia opublikował zaproszenie do udziału w dialogu technicznym dotyczącym możliwości modernizacji śmigłowców szturmowych Mi-24D/W eksploatowanych w Wojsku Polskim.

Przedmiotem dialogu ma być określenie oceny możliwości modernizacji podsystemów uzbrojenia, łączności, ochrony, identyfikacji, nawigacji oraz systemów walki elektronicznej. Według planów sam dialog ma zostać przeprowadzony w okresie lipiec-wrzesień 2019 roku, jednak może ulec wydłużeniu w przypadku, gdy cele nie zostaną osiągnięte. Podmioty zainteresowane udziałem w dialogu mają czas na przesłanie dokumentacji do 8 lutego, spośród nich Inspektorat Uzbrojenia wybierze te o największych kompetencjach. Ważnym wymogiem jest posiadanie doświadczenia w zakresie obsług, napraw oraz modyfikacji lub modernizacji śmigłowców Mi-24D/W.

Kwestia modernizacji śmigłowców Mi-24D/W eksploatowanych w Wojsku Polskim wraca po blisko 20 latach. Powodem tego kroku jest chęć odzyskania możliwości precyzyjnego zwalczania celów naziemnych oraz zwiększenia świadomości sytuacyjnej załóg. Dodatkowo modernizacja ma pozwolić na utrzymanie potencjału do czasu zakupu i dostaw nowych śmigłowców szturmowych w ramach programu Kruk.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Mi-24 do modernizacji”

  1. Przykro mi to mówić, ale modernizacja naszych Mili24 to trwonienie pieniędzy. Te kadłuby nadają się bardziej do kasacji niż modernizowania. Czas na coś nowego niż na odmalowywanie złomu. W końcu tym latają ludzie nie politycy.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc