Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

MBDA włącza MESKO w globalny łańcuch dostawców pocisków rakietowych

MBDA, wiodący europejski producent pocisków rakietowych, zawarł 5 września partnerstwo z MESKO SA, włączając polską firmę do swojego globalnego łańcucha dostawców pocisków rakietowych.

Porozumienie dotyczące partnerstwa i wstępne kontrakty pomiędzy MBDA i MESKO SA zostały podpisane 5 września podczas MSPO 2019 w Kielcach w Polsce. Zlecone prace obejmują produkcję komponentów różnych pocisków, w tym rodziny pocisków przeciwlotniczych CAMM i pocisków powietrze-powierzchnia Brimstone.

Warren Devine, dyrektor MBDA ds. współpracy przemysłowej z Polską, powiedział: „Umowy te potwierdzają naszą ocenę, że MESKO SA może dostarczyć odpowiedniej jakości komponenty pocisków rakietowych zgodne z wymagającymi standardami MBDA, jednocześnie zwiększając naszą globalną konkurencyjność. MESKO będzie wartościowym ogniwem w łańcuchu dostawców MBDA i silnym parterem w ścisłej współpracy”.

Gabriel Nowina Konopka, Wiceprezes MESKO SA, powiedział: „Dzisiejsza umowa potwierdza nasze możliwości w zakresie wytwarzania i dostarczania zaawansowanych systemów rakietowych. Staliśmy się właśnie częścią globalnego łańcucha dostaw komponentów do jednego z największych światowych producentów i prowadzimy rozmowy o poszerzeniu tego partnerstwa o kolejne ambitne projekty”.

Partnerstwo między MBDA i MESKO SA, spółką Polskiej Grupy Zbrojeniowej, jest następstwem podpisania w lutym 2017 roku strategicznej umowy o współpracy pomiędzy MBDA i PGZ, dotyczącej pocisków rakietowych. Od tego czasu obie strony przeprowadziły szczegółowe oceny, które określiły korzyści i mocne strony wzajemnej współpracy.

Pociski CAMM i Brimstone są oferowane Polsce w ramach programów Narew i niszczyciel czołgów. Oprócz możliwości wynikających z działania w globalnym łańcuchu dostaw współpraca MBDA z PGZ zakłada niespotykany dotąd transfer wiedzy dotyczącej technologii rakietowych i know-how dla polskiego przemysłu.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc