Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Maskpol i Milliken podpisały umowę.

Fot: Maskpol

MASKPOL S.A. i amerykańska firma Milliken poinformowały o podpisaniu umowy o współpracy (porozumienia partnerskiego). Porozumienie obejmuje obszar produktowy bielizny trudnozapalnej. Strony nie wykluczają w przyszłości poszerzenia współpracy o inne segmenty rynku militarnego dotyczące wyposażenia indywidualnego żołnierzy.

Strony umowy ujawniają, iż zawarte porozumienie dotyczy bardzo zaawansowanego projektu trudnozapalnej bielizny letniej i zimowej dla żołnierzy oraz funkcjonariuszy. Dzięki rozwojowi technologicznemu w dziedzinie tekstyliów finalny wyrób będzie charakteryzować się parametrami znacznie przewyższającymi produkty obecnie dostępne na rynku.

Adam Ogrodnik, Prezes Zarządu: MASKPOL S.A. konsekwentnie poszerza ofertę w obszarze umundurowania i oporządzenia dla żołnierzy i funkcjonariuszy. Od kilku lat pracujmy nad rozwiązaniami w zakresie odzieży wielowarstwowej dla polskiej armii, umożliwiającej służbę w różnych porach roku, warunkach atmosferycznych oraz uwzględniającej wymagające otoczenie realizacji zadań. Od początku ustaliliśmy z Milliken pełną polonizację projektu, co nasz partner zrealizował w pełni rozumiejąc nasze podejście i motywy. W obecnych czasach krajowe zaplecze produkcyjne jest bezwarunkową koniecznością jeżeli chcemy zapewnić bezpieczeństwo dostaw dla polskiej armii.

Bruce LaFlam, Wiceprezes Zarzadu Milliken™: jako czołowy partner i dostawca w zakresie wysokiej jakości tekstyliów współpracujący ze wszystkimi rodzajami Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych oraz z elitarnymi oddziałami z całego świata.  Zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy strategicznej z firmą MASKPOL z uwagi na jej pozycję lidera przemysłu obronnego w Polsce oraz jej wkład w zwiększanie zdolności polskiego przemysłu w zaopatrzenie Sił Zbrojnych RP. Do projektu zastosowaliśmy najnowsze rozwiązania materiałowe
i technologiczne. Polski rynek jest ważny dla Milliken również z uwagi na strategiczną współpracę Polska-USA w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, w szczególności w związku z rosyjską agresją na Ukrainę.

MASKPOL i Milliken podkreślają, iż projekt realizowany jest w oparciu o technologię Milliken transferowaną do polskiego producenta dzianin. Kluczowy materiały (dzianiny trudnozapalne)  są produkowane w Polsce według standardów i norm jakościowych Milliken.

MASKPOL poinformował ponadto o zakończeniu prac i gotowości do sprzedaży nowego trudnozapalnego ocieplacza czołgisty, potencjalnego następcy modelu ocieplacza pod kombinezon wzór 635/MON. Zmiany konstrukcyjne w produkcie związane są głównie z poprawą ergonomii konstrukcji. W wyrobie zastosowano płaskie szwy, który poprawiają komfort użytkowania, a zastosowany materiał poprawia  oddychalność i odprowadzanie wilgoci  na zewnątrz. Jako bazę materiałową zastosowano nowoczesną dzianinę trudnozaplną o wysokich parametrach, takich jak wysoka ciepłochronność, wytrzymałość na pilling oraz wysoki stopień ochrony przed zapaleniem. Zastosowana technologia łączy w sobie najwyższy poziom ochrony wraz z komfortem użytkowania.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Maskpol i Milliken podpisały umowę.”

  1. Tylko co chroni żolnierzy przed zimnem? polar i cienka kurtka przeciw deszczowa. śmiech, już nawet Rosyjski żołnierz ma lepszą odzież na zimę

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc