Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MASKPOL i CFT Precyzja opancerzą Borsuki

Fot. MASKPOL S.A.

Wchodząca w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej spółka PSO MASKPOL S.A. oraz firma CFT Precyzja Sp. z o.o., w dniu 2 października br. podpisały umowy dotyczące produkcji i dostaw opancerzenia z pakietem wypornościowym do nowego bojowego pływającego wozu piechoty Borsuk. Umowy zakładają m.in. powstanie nowych linii produkcyjnych umożliwiających wytwarzanie modułów dodatkowego opancerzenia.

Spółki PSO MASKPOL S.A. oraz CFT Precyzja Sp. z o.o. utworzyły konsorcjum, które będzie realizować dostawy na rzecz Huty Stalowa Wola S.A. oraz deklarują rozszerzenie współpracy na inne projekty.

- Nowy bojowy pływający wóz piechoty Borsuk to najnowocześniejszy pojazd tej klasy dostępny na rynku. Choć liderem projektu jest Huta Stalowa Wola, w jego powstanie zaangażowało się także kilka innych podmiotów z Grupy Kapitałowej PGZ. Tym bardziej cieszy fakt, że jest wśród nich MASKPOL, który w tym roku obchodzi swoje 55-lecie działalności. Wkład tej spółki w tworzenie najnowszych rozwiązań w zakresie indywidualnej ochrony żołnierza jest ogromny. Teraz wiedza i doświadczenie spółki zostaną wykorzystane przy pracach nad Borsukiem – podkreślił prezes Zarządu PGZ S.A. Sebastian Chwałek.

Jak zaznacza prezes zarządu PSO MASKPOL S.A. Pan Adam Ogrodnik w wyniku zawartych umów zostaną zbudowane krajowe zdolności w 100 % pokrywające zapotrzebowanie na dopancerzenie dla NBPWP Borsuk.

- To działanie to jeden z ważnych elementów budowy w PSO MASKPOL S.A. centrum kompetencyjnego Grupy Kapitałowej PGZ  w obszarze dopancerzeń pojazdów wojskowych. PSO MASKPOL S.A. planuje w następnych latach zwiększać zasoby i rozbudowywać infrastrukturę zaangażowane w projektowanie i produkcję systemów dopancerzeń. Do naszej firmy będą również kierowane projekty kooperacyjne i offsetowe w tej dziedzinie realizowane z partnerami zagranicznymi.

MASKPOL produkuje i dostarcza produkty z segmentu ochrony balistycznej od blisko 20 lat. Poza dostawami kamizelek i hełmów balistycznych do Wojska Polskiego trafiły również pakiety balistyczne zwiększające ochronę załóg śmigłowców bojowych. Produkty spółki są również eksportowane do kilku krajów europejskich, ale również poza Europę.

Źródło: PSO MASKPOL S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc