Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Malezja zintegrowała Su-30MKM z amerykańskim uzbrojeniem

15 czerwca media australijskie poinformowały, że władze Malezji zrealizowały proces integracji wielozadaniowych samolotów bojowych Su-30MKM z precyzyjnym uzbrojeniem klasy powietrze-ziemia produkcji amerykańskiej.

Według dostępnych informacji, powyższe prace zrealizowano w zeszłym roku i zakończyły się sukcesem. W mediach odnotowano zrzuty kierowanych bomb GBU-12, co miało miejsce na poligonie Kota Belud. Nie wiadomo, kto pomagał w pracach Malezyjczykom – wiadomym jest, że w ramach bazowego kontraktu Rosjanie zintegrowali samoloty z zasobnikami Thales Damocles, które dotychczas wykorzystywano z rosyjskimi bombami serii KAB oraz pociskami Ch-29TE.

Siły Powietrzne Malezji dysponują 18 samolotami Su-30MKM, które obok ośmiu Boeing F/A-18D Hornet stanowią główny oręż uderzeniowy zdolne do przenoszenia precyzyjnych środków bojowych klasy powietrze-ziemia. Te ostatnie mają za sobą operacje bojowe wymierzone w islamskich fundamentalistów, którzy w 2013 roku zajęli miasto Lahad Datu znajdujące się w północnej części wyspy Borneo – powyższy obszar jest miejscem występowania bojówek islamskich, które walczą o utworzenie państwa wyznaniowego obejmującego północne Borneo oraz południowe wyspy Filipin.

(ŁP) Foto: US Navy
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc