Zaloguj
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Luksusowy Argon GTL, z elementami od firmy McLaren, światową premierą na Aviation Expo

Fot. Targi Kielce

Aviation Expo 2022, które w weekend 17-18 września trwa w Targach Kielce, było okazją do światowej premiery wiatrakowca Argon GTL produkcji Manufaktury Lotniczej. W hali kieleckiego centrum wystawienniczego Argon przyciągał wzrok zwiedzających nie tylko nowoczesną bryłą – uwagę zwracał również głęboki odcień błyszczącego lakieru z palety firmy McLaren.


Wiatrakowiec Argon Grand Turismo Long (do podróży na dalekie dystanse) posiada silnik ROTAX 915iS o mocy 141 KM. Jego moc potwierdzają wyniki testów przeprowadzonych na hamowni przez znanego i cenionego na świecie tunera silników ROTAX, czyli firmę Edge Performance z Norwegii. Model prezentowany w Targach Kielce wyposażony został w Glass Cockpit Kanardia Nessis III, czyli duży, komfortowy wyświetlacz z parametrami lotu, silnika oraz mapą. Maszyna posiada również 2-osiowego autopilota, radio i transponder.

Firma Manufaktura Lotnicza samodzielnie produkuje kompozyty niezbędne do budowy wiatrakowców – w tym kadłuby, usterzenie oraz rotory. Argon GTL nie stanowi w tej kwestii wyjątku. Wiatrakowiec w 30% wykonano z włókien aramidowych, a w 70% z karbonu.

Fot. Targi Kielce

Co ciekawe, w Argonie GTL zademonstrowanym w Targach Kielce wykorzystano grzane fotele firmy McLaren, co z pewnością docenią miłośnicy luksusowych rozwiązań. Nie przejdą obojętnie również obok dostępnych wariantów kolorystycznych – lakiery pochodzą z palet McLaren oraz Lamborghini.

Opcjonalnie klienci mogą zamówić wiatrakowiec w opcji Shadow Line (ze wszystkimi metalowymi częściami anodowanymi na czarno) oraz Carbon Look – z karbonem na elementach płatowca i wnętrza. Argon GTL prezentowany w Kielcach demonstrował oba warianty. Jego cena nieznacznie przekraczała 189 tysięcy euro.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc