Zaloguj

Luksemburg odebrał A400M Atlas

Airbus

7 października koncern Airbus dostarczył siłom zbrojnym Luksemburga średni samolot transportowy A400M Atlas - powyższe państwo zamówiło jeden egzemplarz tego typu, który będzie eksploatowany we współpracy z Belgią. 

Samolot przebazowano do Luksemburga, a 9 października trafi do macierzystej bazy lotniczej Melsbroek, gdzie stacjonuje 15. Skrzydło Lotnictwa Transportowego. Zakup samolotu jest związany z rosnącymi potrzebami transportowymi Luksemburga, który obok programu A400M Atlas dołączył do międzynarodowej inicjatywy dotyczącej wspólnej eksploatacji floty wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących Airbus A330MRTT (rocznie Luksemburg zadeklarował nalot na poziomie 1200 godzin).  

Dostawa samolotu do Luksemburga powoduje, że ostatnim klientem, który oczekuje na rozpoczęcie dostaw jest Belgia, która zamówiła siedem A400M Atlas. Pierwszy z nich został już zmontowany i oczekuje na proces odbioru ostatecznego.  

Obecnie producent prowadzi działania marketingowe związane ze zdobyciem nowych klientów, wśród potencjalnych wymienia się Indonezję oraz Kazachstan. W przypadku tego ostatniego, we wrześniu na terenie tego kraju przebazowano A400M Atlas należący do RAF, który został zaprezentowany decydentom. 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc