Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Lubawa S.A. z umową na dostawy sprzętu ratowniczego

Lubawa S.A. podpisała z Inspektoratem Uzbrojenia kontrakt na dostawę środków ratowniczych dla załóg statków powietrznych. Fot. Lubawa S.A.

12 maja Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z firmą Lubawa S.A. w sprawie zakupu i dostaw sprzętu wysokościowo-ratowniczego przeznaczonego dla załóg lotniczych wojskowych statków powietrznych.

W ramach umowy, która została zawarta 29 kwietnia bieżącego roku, firma z Ostrowa Wielkopolskiego dostarczy wojsku 198 lotniczych łódek ratowniczych LŁR-1MT oraz 192 sztuk kamizelek ratowniczych KR-7s.3M. 1,6 mln PLN z VAT. Kontrakt jest wynikiem otwartego postępowania przetargowego, które zostało zapoczątkowane 28 grudnia ubiegłego roku i rozstrzygnięcia zapadły 28 kwietnia. W przypadku obu zamówionych wyrobów oferta firmy Lubawa S.A. była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego.

Lotnicza łódka ratunkowa LŁR-1MT jest indywidualnym środkiem ratunkowym i służy do utrzymania/pływania lotnika na powierzchni wody po przymusowym opuszczeniu samolotu/śmigłowca w powietrzu, skoku spadochronem nad akwenem lub po jego przymusowym lądowaniu. Używana jest w zestawieniu ze spadochronami ratunkowymi i składana do specjalnego przedziału znajdującego się w ich pokrowcach. Kamizelka KR-7 3M - pneumatyczna kamizelka ratunkowa z automatycznym systemem napełniania działającym po zanurzeniu w wodzie na głębokość 10 cm. Dodatkowym atutem jest możliwość dopompowywania za pomocą ustników. Zakres temperatur -30 +50. Kamizelka jest w stanie utrzymać na wodzie użytkownika min. 6 godzin. Oba elementy wyposażenia są produkowane przez firmę Lubawa S.A.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Lubawa S.A. z umową na dostawy sprzętu ratowniczego”

  1. Dobre i to ale zakupy w krajowym przemyśle powinny być znacznie większe w ramach modernizacji wyposażenia indywidualnego jak i w ramach szumnie zapowiadanego programu żołnierza przyszłości kr. Tytan o którym coś ostatnio cicho się zrobiło.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc