Zaloguj

Lubawa i HDT Global podpisały umowę o strategicznej współpracy

Jak usłyszeliśmy od Prezesa Marcina Kubicy, współpraca będzie miała swój wymierny charakter. Polska spółka rozpocznie w swoich zakładach produkcję systemów namiotowych takich jak AirBEAM, Base-X oraz DRASH. Nazwy te być może nie są znane wielu czytelnikom, lecz dobrze znane są żołnierzom, którzy uczestniczyli w misjach poza granicami Polski. Nasi sojusznicy zza oceanu używają takich namiotów wszędzie gdzie trzeba rozstawić bazę.
Systemy namiotowe zaprojektowane przez HDT odnoszą sukcesy dzięki dwóm podstawowym cechom: uniwersalności i szybkości rozstawiania. Wspomniane linie produktów zawierają namiotu o różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Mogą być wykorzystane jako stanowiska dowodzenia, szpitale polowe, warsztaty polowe czy po prostu bazy noclegowe. Konstrukcja szkieletu namiotu pozwala na ich rozstawienie nawet w 5 minut lub 10 minut przez 2 osoby (w zależności od rozmiaru namiotu).
Grupa Lubawa będzie w swoich zakładach produkować namioty na licencji HDT Global na rynek polski na zasadach wyłączności oraz z prawem do wprowadzania własnych modyfikacji. Oznacza to, że zarówno Siły Zbrojne jak i służby ratownicze będą mogły zamówić te namioty w dowolnej konfiguracji, w dowolnych rozmiarach i kształtach i będą one w całości wyprodukowane w Polsce. Jest to ciekawy przypadek polonizacji amerykańskich technologii.
Co więcej, Grupa Lubawa jako producent tkanin może okazać się bardzo cennym partnerem dla spółki HDT Global. Amerykanie nie wytwarzają własnych materiałów, dotychczas produkowali swoje wyroby z tkanin możliwych do pozyskania z rynku. Amerykanie nie mieli dotychczas dostępu do tkanin posiadających certyfikację europejską, to jest duży atut Lubawy. Jest więc szansa na prawdziwą współpracę producentów.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc