Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Łotwa kupuje pociski Saab RBS 70NG

Fot. Saab

14 grudnia koncern Saab poinformował o podpisaniu kontraktu z Ministerstwem Obrony Łotwy w sprawie dostaw przeciwlotniczych pocisków RBS 70NG wraz ze stacjami radiolokacyjnymi Giraffe 1X.

Dostawy mają rozpocząć się w bieżącym roku. Całość ma pozwolić na zwiększenie możliwości defensywnych łotewskich sił zbrojnych i wpisuje się w program gruntownej modernizacji technicznej. Jak wskazał Mats-Olof Rydberg, szef działu marketingu i sprzedaży odpowiedzialny na programy przeciwlotnicze - Nasza szeroka wiedza w zakresie naziemnej obrony powietrznej pozwala nam oferować kompletne rozwiązania w tym obszarze. Dzięki temu zamówieniu Siły Zbrojne Łotwy otrzymają radar Giraffe 1X z najlepszymi w swojej klasie możliwościami, a także najskuteczniejszy na świecie system obrony powietrznej krótkiego zasięgu RBS 70 NG.

Pociski RBS 70NG trafiły już na uzbrojenie kilku państw świata, w tym Szwecji, Republiki Czeskiej oraz Brazylii. Wraz z systemem radiolokacyjnym Giraffe 1X oraz zmodyfikowanym układem celowniczym, mogą służyć do zwalczania szerokiego spektrum zagrożenia powietrznego o każdej porze doby. Poza stanowiskami lądowymi mogą zostać umieszczone na jednostkach pływających.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Łotwa kupuje pociski Saab RBS 70NG”

  1. No i czy nasze pioruny w Popradzie w wersji montowanej na 4x4 Waran (man nadzieję odejdą od zabudowy na żubrach) nie miały wraz z Bystra możliwości wygrania tego kontraktu??Przy okazji robiąc przedpole do sprzedaży Polskich CAMMów??.. czy tu zabrakło determinacji jak w Norweskim kontrakcie??!!

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc