Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Lockheed Martin przenosi linię montażową F-16

22 marca prasa amerykańska poinformowała, że władze koncernu Lockheed Martin zdecydowały się na zachowaniu linii montażowej dla wielozadaniowych samolotów bojowych F-16 Fighting Falcon.

Według planów, po zakończeniu produkcji samolotów dla Iraku, co planowane jest na wrzesień bieżącego roku, infrastruktura linii montażowej przeniesiona zostanie do zakładów koncernu w Greenville w Południowej Karolinie. Pozwoli to na pozyskanie miejsca w zakładach w Fort Worth potrzebnych do realizacji coraz większych zamówień na samoloty rodziny F-35 Lightning II, a dodatkowo da czas na znalezienie nowych klientów na F-16. Odtworzenie zdolności montażowych ma bowiem zająć około dwóch lat – biorąc pod uwagę globalne zainteresowanie, cały czas istnieje szansa na sprzedaż nieokreślonej liczby maszyn. Wśród potencjalnych klientów wymienia się m.in. Kolumbię, Bahrajn, Rumunię oraz Tajwan.

Spośród ponad 4500 F-16 Fighting Falcon, w zakładach koncernu Lockheed Martin w Fort Worth zbudowano około 3600 sztuk. Pozostałe powstawały na licencyjnych liniach, które istniały m.in. w Europie, Turcji czy Republice Korei.

(ŁP) Foto: Lockheed Martin
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Lockheed Martin przenosi linię montażową F-16”

  1. Polskie władze powinny jak najszybciej zamówić 48 do 64 nowych myśliwców w wersji F-16V bo te wydają się być najbardziej racjonalnym zakupem koszt/efekt i wymienić stare Su-22 i Migi-29

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc