Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Litwini naprawią ukraińskie PzH-2000

Używane przez Siły Zbrojne Ukrainy PzH-2000 przejdą remont na Litwie. Fot. Ministerstwo Obrony Republiki Litewskiej

16 września Ministerstwo Obrony Republiki Litewskiej poinformowało, że na Litwę dotrzeć ma kilka uszkodzonych podczas walk ukraińskich armatohaubic samobieżnych PzH-2000 w celu dokonania napraw.

Na Litwie wykorzystane zostanie zapewne zaplecze remontowe zorganizowane w związku z pozyskaniem przez to państwo eks-niemieckich PzH-2000 przed kilku laty. Do remontu trafiły co najmniej trzy eks-niemieckie (lub eks-holenderskie) działa, tyle przynajmniej widać na zdjęciach udostępnionych przez litewski resort obrony. Informację potwierdził Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Warto dodać, że już w sierpniu zaczęły pojawiać się informacje na temat problemów ze sprawnością PzH-2000, które w warunkach frontowych okazały się być nie dość niezawodne, choć wg niektórych źródeł mogłaby to być po części wina użytkownika. Tym niemniej, w warunkach intensywnych działań wojennych PzH-2000 stosunkowo szybko się zużywają i wymagają remontów częściej, aniżeli podczas pokojowej służby przerywanej co jakiś czas ćwiczeniami i szkoleniami. Ukraina otrzymała ogółem 18 PzH-2000 z zapasów Sił Zbrojnych Republiki Federalnej Niemiec oraz Sił Zbrojnych Królestwa Niderlandów.

Przy okazji Wilno poinformowało o przekazaniu Ukrainie kolejnej partii gąsienicowych transporterów opancerzonych M113. Litwa przekaże ich więc łącznie ponad 20, licząc wraz z tymi dostarczonymi dotychczas.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc